Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru linnapea Anti Allas (paremal) ja sotside esindaja Toomas Sarapuu Võru gümnaasiumi ees valimispropagandat tegemas. Foto: erakogu

Võru linnapea Anti Allas tegi Võru gümnaasiumis õpilaste hulgas valimispropagandat, kuigi see on koolides keelatud ja kooli direktori sõnul puudus selleks luba.

Linnapea ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna Võru linnaorganisatsiooni juht Anti Allas jagas Võru gümnaasiumis õpilastele valimisteemalisi pastakaid ja visiitkaarte 29. septembril vahetult enne linnapeakandidaatide debati algust. Kõrvalseisjate küsimuse peale, kuidas ta tohib seda teha, vastas Allas, et tal on selleks kooli direktori luba. Kooli direktor asja tookord ei kommenteerinud, vaid pööras punastades näo ära.

Täna, 13. oktoobril kinnitas Anti Allas, et tal oli koolimajas kooli õpilaste hulgas oma valimisnänni jagamiseks kooli direktori luba. Kooli direktor Karmo Kurvits aga kinnitas täna selle jutu peale korduvalt, et tema Allasele mingit luba ei andnud.

Koolides on valimispropaganda tegemine keelatud. See oli eraldi välja toodud ka linnapeakandidaatidele välja saadetud kirjas, millega kutsuti kandidaate kooli valimisdebatile.

Nädal aega hiljem, 5. oktoobril, kui algas nii eelhääletus kui elektrooniline hääletus, oli linnapea Anti Allas koos sotside valimistelgiga otse Võru gümnaasiumi ees. Allase kõrval seisis teine Sotsiaaldemokraaliku erakonna liige ja sotside kandidaat Võru linnas Toomas Sarapuu.

Anti Allas ütles koolimaja ees valimispropaganda tegemise peale, et ta polnud mitte koolimaja ees, vaid pargis. Seda korrutas ta mitu korda järjest: „Ma olin pargis.”

Võrumaa omavalitsuste tegevuse üle järelvalvet tegev maavanem Anders Kõiv ütles Allase tegevust kommenteerides, et tema ise seda ei tee ja ei pea ka õigeks, sest kool ja kooli vahetu lähedus ei ole koht, kus valimispropagandat teha.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised