Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pimedus Võru linnas Katariina alleel. Foto: erakogu

Võru linn vajus neljapäeva õhtul kella 18-19 ajal täielikku pimedusse, kus tänavavalgustus ei põlenud. Näiteks Jüri tänav ja Katariina allee olid täiesti pimedad. Inimesed komberdasid ringi ettevaatlikult kuuvalgel.

Tulin just Võrumaa arenduskeskuse juhi Tiit Tootsi vastuvõtult Kandlest. Seal oli kohal palju tähtsaid ninasid eesotsas Võru linnapea Anti Allasega. Pidu oli tore ja härradel-prouadel paistis lõbus olevat. Munitsipaalettevõtte Võru Vesi juht Juri Gotmans naeratas jälle lahkesti ning mul langes kohe kivi südamelt – üks minu lemmikvolikogulasi on jälle endine! Ainult Allas oli kole tusane, nagu oleksid tal liiga kitsad püksid jalas, aga tema ongi viimasel ajal selline. Ühesõnaga – lahkusin koosviibimiselt ülendatud meeleolus, Eesti Vabariigi 100nda sünnipäeva ootuses.

Kui Kandlest välja, tänavale astusin, ei saanud ma alguses aru, kuhu olen sattunud. Väljas oli nii pime, et ei näinud isegi näppu suhu pista. Linn oli täiesti pime! Absoluutselt mitte midagi ei näinud. Oli täitsa tegu, et koju saada. Libe oli ju ka ning nii mõnigi hiline jalutaja oli tasakaalu säilitamisega hädas.

Samasugune pimedus ootas mind Jüri tänaval, kus asub linnavalitsus. Kõik tänavalaternad olid pimedad ja valgust andsid üksnes SEB-panga tuled ja kuu. Tõttasin Võrumaa Toidukeskuse poole, sest see oli veel lahti ja valgustatud. Jumal tänatud, sest Katariina allee oli samuti täiesti pime, seal ei näinud mitte kui midagi.

Selline kottpimedus valitses Võrus vähemasti pool tundi. Jumal tänatud, et Võrus veel pangad ja poed lahti on, muidu oleks täitsa hädas olnud.

Tekib küsimus, et kas Allas, kes sel ajal, kui mina ja teised linnakodanikud pimedas üle libeda jää koju komberdasid, Kandles mõnusasti pidu pidas, on nüüd linna valgustamist vähendanud, sest suusarajad said ju ära valgustatud? Et saite oma suusarajad, säh, aga nüüd võtame selle eest tänavavalgustust vähemaks! Sotsialistidest võib kõike uskuda, nad on ennegi lollide otsustega hiilanud.

Hiljem tuli välja, et Võru linna valgustuse eest vastutava kommunaalettevõtte Taristuhaldus OÜ juht Andres Visnapuu oli õhtul sootuks Valgas pilli mängimas ja sealset rahvast lõbustamas.

Võru linnakodanikel tasub aga nüüdsest alates kella kuuest välja minnes igaks juhuks taskulamp kaasa võtta. Nagu korruptsioonikuriteo eest süüdi mõistetud abilinnapea Sixten Sild hilistele suusatajatele ütles: „On üks imeline asi nagu taskulamp!”

IRJA TÄHISMAA

Viimased uudised