Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Teisipäeval, 23. aprillil kella 13–17 toimub Võru Kandles Võru linnavalitsuse eestvedamisel lastesõbraliku linna II inspiratsiooniseminar „Lastesõbralik Võru on meie kätes!”. Esimene inspiratsiooniseminar toimus Võru linnavalitsuse ja Tartu Maailmaülikooli koostöös rohkem kui aasta tagasi.

Inspiratsiooniseminaril jagatakse ülevaadet arengutest Võru linnas, mis otseselt ja kaudselt mõjutavad laste- ja noortesõbralikkust. Otsitakse huvipoolte head tahet ja võimalusi, et kujundada linna lastesõbralikkuse kogukondlik kokkulepe selleks, et Võru linn oleks köitev paik elamiseks lastele, noortele ja peredele ning atraktiivne sihtkoht külalistele.

Seminaril tulevad esitlusele lühiettekanded kümne eri huvipoole esindajatelt turvalise linnaruumi, kaasaegsete õppimisvõimaluste, perede märkamise ja toetamise ning vabaaja võimaluste teemal. Seminariga valmistatakse ühtlasi ette 29. oktoobril toimuvat samateemalist foorumit.

„Tänaseks on toimunud mitmed arutelud erinevate huvirühmade esindajatega ja olen tänulik senise panuse eest Võru lastesõbralikkuse kujundamisse. Esimese tunnustuse laste- ja noortesõbraliku linnakeskkonna eest andis Võrule UNICEFi lastefond juba tosin aastat tagasi. Võru linn ei tegutse tiitlite nimel, kuid märkamine ja tunnustus on tulnud väljastpoolt,” ütles Võru linnapea Kalvi Kõva.

„Me soovime, et Võrus kasvataksid rõõmsaid lapsi eluga rahul olevad täiskasvanud, kes märkavad positiivset  ja tahavad kujundada sõbralikku õhkkonda oma laste kasvamiseks,” lisas Kõva.

Hea tahte kokkuleppe sõnastamisel toetab linna ja eestvedajaid Tartu Ülikooli eetikakeskuse Tartu Maailmaülikooli programm ja nõustajad. „Lapse- ja noortesõbralik linn aitab kaasa iga lapse ja noore eneseks kujunemisele. Selleks on tarvis füüsiliselt, vaimselt ja emotsionaalselt turvalist, ent ägedat ja arendavat linna ja kogukonda kui küla, kes kasvatab. Loodan, et inspiratsiooniseminari arutelud aitavad Võru linnal ja kogukonnal paika panna konkreetsed sammud, kuidas unistus ellu viia,” sõnab Tartu Ülikooli eetikakeskuse nõustaja Mari-Liis Nummert.

Viimased uudised