Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru heli- ja ilutulestikumees, Pommionuna tuntud Jüri Luik naases esmaspäeval Tallinnast, kus käis helindamas tennisemaailma üht tippsündmust Davis Cup’i ning oli uhke, et tal õnnestus Eesti edukale esinemisele omalt poolt kaasa aidata.

„Eesti võitis Davis Cup sarjas ülitähtsa kohtumise ja säilitas oma jäämise Euroopa-Aafrika liigasse,” kommenteeris Luik. „Võit 3:2 saavutati Tuneesia üle, kuigi nende mõlemad mängijad olid asetuse poolest kõrgemal. Võib öelda, et aitasin turniiri helindamisega natuke võidule kaasa, kuna taust aitas tribüüne üles kütta, et toetuskisa kõvemini mõjuks.”

Luik on helindanud nii Davis kui Fed Cup’i juba üle kümne aasta. Davis Cup toimub iga aasta veebruaris-märtsis Tallinnas Tere tennisekeskuses. Davis Cup on üks maailma vanimaid võistkondlikke spordivõistlusi, mis peeti esimest korda juba 1900. aastal. Eesti osales Davis Cup’il esmakordselt aastal 1934 ning alates 1993. aastast regulaarselt. Praegu mängib meeskond Euro-Aafrika tsooni II liigas.

Pildil Võru heliproff Jüri Luik vasakul koos võistluste peakohtuniku Javier Sausierraga, kes on hispaanlane ja Luige sõnul ITF kohtunikuna väga kõva tegija.

Viimased uudised