Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kui teistes haiglates tehakse tohutuid jõupingutusi, et kõiki sünnitajaid koroona osas testida, siis Võru haigla on praegusel ajal sünnitamiseks justkui loodud.

Nimelt on haiglas loodud tingimused, mis võimaldavad kõikidel sünnitajatel teiste sünnitajatega mitte kokku puutuda ning nõnda koroonasse nakatumist vältida.

Lõunaeestlase küsimustele vastas Lõuna-Eesti haigla kommunikatsioonijuht Ave Abel.

1. Kas Lõuna-Eesti haiglas tehakse samuti kõikidele sünnitajatele koroonatest? Või kuidas käitute, kui kahtlustate sünnitajal koroonaga nakatumist?

Ave Abel: Kõikidele sünnitajatele me testi ei tee. Testi on mõtet teha ainult haigussümptomitega inimestele. Ilma sümptomiteta test viirust ei näita. Iga sünnitajat käsitletaksegi kui potentsiaalset nakkusekandjat. Seetõttu on meil osakonnas üksikpalatid ja sünnitajad ongi isolatsioonis. Igas sünnitusjärgses palatis on pesemisvõimalus ja tualett.
Kui tuleb sünnitama nakkusohtlikus perioodis Covid-19 haige, siis nende jaoks on sisustatud eraldi sünnituspalat.

2. Kui koroonatest osutub positiivseks, siis mis saab edasi – kas sünnitaja paigutatakse Lõuna-Eesti haiglas isolatsiooni?

Ave Abel: Kui tuleb sünnitama nakkusohtlikus perioodis Covid-19 haige, siis nende jaoks on sisustatud eraldi sünnituspalat.

3. Paljud haiglad on teada andnud, et tugiisik sünnitusele kaasa ei pääsaem, kas Lõuna-Eesti haiglas on tugiisik sünnitusel veel lubatud?

Ave Abel: Tugiisikut me üldjuhul enam sünnitusele kaasa ei luba.

KÜSIS: IRJA TÄHISMAA

Kommentaarid

Viimased uudised