Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru abilinnapea Sixten Sild kõnelemas Kandles. Foto: erakogu

Päev enne suurt reedet, 29. märtsil Kandle kultuurimajas Keskerakonna poolt korraldatud rahvakogunemisel „100 rahvakohtumist” võttis agaralt sõna ka Võru sotsist abilinnapea Sixten Sild, kes sai maha mitme šokeeriva avaldusega.

Võru linnas sotsiaalvaldkonna eest vastutav, varem korruptsioonis süüdi mõistetud abilinnapea Sild nimetas erivajadustega lapsi „hälvikuteks” ja leidis, et nad peaksid õppima „normaalsetest” lastest eraldi, kuna segavad muidu hariduse omandamist. „On lapsi, kel on mingi hälve normaalsusest, ja kui nad normaalsetega kokku panna, siis on õpetajate põhitähelepanu neil ning normaalsetel lastel, kes peaks elu edasi viima, jääb haridus kipakaks,” ütles Sild. „Seepärast ei saa kõiki ühte kooli panna.”

Teiseks leidis Sild, et noori peaks utsitama mitte rasedusest hoiduma, vaid rohkem seksima. „Meie lõpp on üsna lähedal!” kuulutas ta. „Alla 30sed ei taha enam esiklast saada, asi on päris hull. Noortele peaks rääkima mitte sellest, kuidas rasedusest hoiduda, vaid vastupidi!”

Keskerakondlased kuulasid Silla esinemist imestunud nägudega. Oudekki Loone polnud nõus Silla mõttega erivajadustega lapsed kui „ebanormaalsed” eraldi kooli panna ning leidis, et kõik lapsed võiks õppida koos ning ühiskonna ülesanne on teha kõik selleks, et igaüks saavutaks sealjuures parima võimaliku tulemuse.

Viimased uudised