rakvere võrkpalliklubi

Balti võrkpalliklubisid ühendava Credit24 meistriliiga tänavune tšempion on Rakvere Võrkpalliklubi, kes alistas Võru spordikeskuses toimunud finaalmängus Pärnu Võrkpalliklubi 3:2.

Algus Rakverele midagi head ei tõotanud, sest Pärnu tegi avageimis vaid ühe servi- ja pallinguvea. Rünnakul löödi 23 tõstest punktiks 14 ehk 60,9 protsenti. Korralikud numbrid jätkusid ka edaspidi, sest kolmanda geimi lõpuks oli Pärnul vaid seitse rünnakuviga ja Rakvere võistkonnal üks blokipunkt.

„Pärast teist geimi ütlesin meestele, et peame omad asjad ära tegema. Alates sealtmaalt olime rünnakul mitmekülgsemad ja Siim Põlluäär lõi sellised pallid maha, mis alguses ei õnnestunud. Lisaks ei tohi unustada, et Pärnu mängis esimesed kaks geimi tõesti hästi,” sõnas Rakvere juhendaja Urmas Tali volley.ee vahendusel.

Peatreenerina Eesti meistri- ja karikasarja ning Balti liiga peale kokku 22 tiitlit võitnud Pärnu peatreener Avo Keel nentis, et pühapäeval saadud kaotus oli üks tema karjääri valusamaid.

„Tuleb kiita Rakvere meeskonna vastuvõttu ja kaitsemängu. Lisaks olime ise lõpus rünnakul liiga ühekülgsed,” lausus Keel.

Mängu parimana tõi Credit24 Meistriliiga kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Siim Põlluäär 27 punkti. Kevin Saar ja Tanel Uusküla lisasid 14. Pärnu suurim punktitooja oli Aleksandrs Kudrjašovs (16).

Credit24 Meistriliiga pronksmedalist on Bigbank Tartu, kes alistas Selver Tallinna 3:2 (25:16, 21:25, 25:23, 20:25, 11:15).