Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

U19 koondis

Reedel alustavad heitlust Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile pääsemise nimel nii Eesti U19 noormeeste koondis kui ka U18 vanuseklassi neidude esindus.

Pikem reis seisab ees noormeestel, kes sõidavad Prantsusmaale, kus võõrustajate kõrval mängitakse Sloveenia ja Šveitsiga, vahendas võrkpalliliidu pressiteenistus.

Detsembris olid noormehed võistlustules Jüris toimunud Ida-Euroopa Võrkpalliassotsisatsiooni (EEVZA) meistrivõistlustel, kus saadi kuues koht.

Saime EEVZA-ga omad nahad kätte. Võrreldes selle turniiriga on koosseis rohkem koos olnud ja oleme tervemad. Tundub, et ka vahepeal olnud puhkus mõjus noortele turgutavalt,” rääkis koondise peatreener Urmas Tali.

Noormehed valmistusid turniiriks Võrus, kus jäi seljataha töine laager. „Võistkonnas on väga hea sisemine konkurents, mis sunnib poisse koha nimel pingutama,” lisas juhendaja.

Eestlased võitlevad teise koha pärast

Enne turniiri algust peetakse grupi favoriidiks prantslasi ning Eesti peaks Sloveeniaga heitlema teise koha nimel.

„Meie peame oma liidritelt maksimaalselt palju kätte saama ja oma välja mängima. Eks siis vaatame, mis juhtuma hakkab,” rääkis Tali turniiri eesmärkidest.

Ungaris ja Slovakkias aprilli lõpus toimuvale finaalturniirile tagavad kaheksa alagrupi võitjad ja kaks paremat teise koha omanikku.

Eesti tüdrukud turniiril Leedus

Neidude koondis sõidab mängima Leetu, kus lisaks võõrustajatele mängitakse Poola ja Tšehhiga.

„Oleme põhjalikult valmistunud esimeseks mänguks Leeduga. Balti matšil saime neilt 0:3 kaotuse, mis oli heaks äratuseks,” sõnas koondise peatreener Riina Ernits. „Poola on grupi favoriit ja meile väga raske pähkel, tšehhidega on nii ja naa. Kõik oleneb sellest, kui tugeva koosseisu nad on kokku saanud.”

Neidude EM finaalturniir toimub 1.-9. aprillini Hollandis Arnhemis, kuhu kaheksa alagrupi võitja kõrval pääsevad ka kolm edukamat teise koha võistkonda.

U19 noormeeste koondis: Albert Hurt, Mart Toom, Devin Põlluste, Karl-Joosep Kesküla, Silver Maar, Madis Parrol, Karl Ajamaa, Mihkel Varblane, Siim Melles, Stefan Leon Kaljuvee, Tarvo Täht. Peatreener Urmas Tali, treener Toomas Jasmin. Füsioterapeut Hardi Paas, mänedžer Mihkel Sagar.

U18 neidude koondis: Siiri Mari Sikk, Katariina Vengerfeldt, Nathalie Anett Haidla, Triin Liivaru, Marcella Raud, Kädi Peterson, Jade Šadeiko, Maria Säästla, Johanna Maar, Emma-Marie Nõmm, Marlene Vompa, Annika Holland. Peatreener Riina Ernits, treener Marit Laidroo. Füsioterapeut Valdo Järvekülg.

VAREM SAMAL TEEMAL: Eesti U19 koondis lihvib Võrus vormi

Viimased uudised