põlva spordikool

Eesti karikavõistlustel toimus teisipäeva õhtul ühe veerandfinaali korduskohtumine, kus Viljandi HC tuli välja kuueväravalisest kaotusseisust ja alistas esiliigatiim Tartu Ülikooli võõrsil 30:29 (12:16). Kahe mängu koondtulemus jäi mulkide kasuks 58:53.

Juba avamängus kaks nädalat tagasi oli 2014. aasta karikavõitja Viljandi HC raskustes, kuid sai kodus 28:24 võidu. Esimeses ringis kõrgliigaklubi SK Tapa välja lülitanud Tartu Ülikool alustas korduslahingutki hästi, Klaus Peeter Rüütli avas kiirrünnakust skoori. Viljandi läks omakorda 4:3 ette, aga see jäi mulkide ainsaks eduseisuks kohtumise esimese 43 minuti jooksul.

Tartlaste rünnak toimis väga hästi ja kaitses seisis viimase lukuna avapoolaja parim väravavaht, 20aastane Ander Sõrmus. Viimane tunnustus tähendab midagi kui Viljandi väravat kaitses Eesti koondise laupäevane kangelane Rasmus Ots! 20. minutiks sai Tartu Ülikool juba kuue väravaga ette, 12:6 ning kuigi külalised vähendasid veidi vahet, oli poolajaseisuks intrigeeriv 16:12.

Teine pooltund algas nagu esimenegi – vasakäär Rüütli väravaga. Ülikool juhtis veel nelja tabamusega 19:15, ent siis hakkas vastane vaikselt järele tulema. Viljandi realiseeris Mikk Variku ja Madis Pariku kaudu osavalt kiirrünnakuid ning peagi oli tablool 20:20 viik. 44. minutil viis Sergei Rodjukov soosikud 22:21 ette ja enam tartlased vähemalt edasipääsu suhtes ohtlikuks ei muutunud.

Viljandi rebis kolme väravaga eest ja andis mänguvõimalusi vahetusmeestele ning lõppseisuks kujunes mulkide 30:29 võit. HC Viimsi/Tööriistamarketi kõrval teisena karikasarja Final Four’i jõudnud meeskonna parimana viskas joonemängija Kristjan Koovit 8 väravat, Rodjukov lisas 7. Tartlaste poolel olid täpseimad Rüütli ja Rando Sein 6 tabamusega.

Järgmised mängud Eesti karikavõistluste veerandfinaalides:

5.11.  14:00  HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Aruküla/Audentes (esimene mäng 41:25)

15.11.  18:45  HC Tallinn – Põlva Serviti

17.11.  19:00  Põlva Serviti – HC Tallinn