Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

põlva vald

Ahja, Laheda, Mooste, Põlva ja Vastse-Kuuste volikogude esimehed allkirjastasid kolmapäeval viie valla ühinemislepingu, mille tulemusel sünnib 14 600 elanikuga Põlvamaa suurim omavalitsus.

Viie ühineva valla volikogud pidasid Põlva uues gümnaasiumihoones eraldi klassiruumides ühel ajal oma istungi, et ühinemisleping koos selle lisadega heaks kiita.

Üllatusi ei tulnud ning kaalukas enamus andis uue omavalitsuse sünnile oma õnnistuse. Viie volikogu liikmetest osales hääletamistel kokku 56 saadikut, neist 55 tõstis käe ühinemise poolt.

„Tänan kõiki ühinemisläbirääkimiste komisjonide töös osalenuid, et suudeti üsna kiiresti näha üldist pilti ehk siis mõelda ja otsustada üheskoos, mis tulevasele ühendvallale kõige kasulikum on,” ütles Põlva vallavolikogu esimees Kuldar Leis.

Sajandi otsus

„Ma arvan, et see oli 21. sajandi üks olulisemaid otsuseid, mis Põlvas on tehtud,” lausus Põlva vallavanem Georg Pelisaar Lõunaeestlasele.

Tema sõnul seisab pärast ühinemisallkirjade andmist ees veel hulk korralduslikku tööd, et viie valla tegelik ühinemine võimalikult sujuvalt lõpuni viia.

„Enne kui valimised tulevad, 2017 oktoobris, enne seda tahaksime praeguste volikogude ja praeguste vallavalitsuste tasemel kokku leppida tulevase valla struktuuri,” rääkis Pelisaar.

Järgmisel aastal valitavale 27-liikmelisele Põlva uuele volikogule soovitakse Pelisaare kinnitusel ühendvald üle anda võimalikult hästi toimivana, et uus juhtkond ei peaks kohe ja kõike otsast peale alustama.

Nagu varem on kokku lepitud, saab loodav omavalitsus nimeks Põlva vald ning selle 705,9 ruutkilomeetril elab praegustel andmetel kokku umbes 14 600 inimest. Elanike poolest saab Põlva vald olema Kagu-Eesti üks suuremaid omavalitsusi, jäädes alla üksnes loodavale Valga vallale, mille elanike arv küünib 17 000ni.

Vaata pilte ja videolugu Põlva ühinemislepingu allkirjastamiselt.

Arved Breidaks

Viimased uudised