Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

valgamaal

Valga linnavolikogu ning Karula, Taheva, Tõlliste ja Õru vallavolikogud kogunevad reedel ühisistungile, et otsustada ligi 17 000 elanikuga Valga valla loomise üle.

Valgamaa viie omavalitsuse ühinemisel moodustub nii elanike kui ka ruutkilomeetrite poolest Kagu-Eesti suurim omavalitsus.

„Tekib suur, tugev ja tõhusam omavalitsus,” rääkis Valga linnapea Kalev Härk Lõunaeestlasele. „Mis seal salata, väiksematel omavalitsuste ja isegi Valga linnal on kohati üsna keeruline täita kõiki nõudmisi, mida seadused, riik ja veel enam elanikud nõuavad.”

Härgi sõnul võimaldab suur omavalitsus koondada inimesed kui ka raha ning sellega rohkemat ära teha. „See kõik annab meile tugevama võimekuse olla ka piirkondade konkurentsis tugevam,” lausus ta.

Ühinevate valdade suurimaks väljakutseks on Härgi hinnangul viie omavalitsuse reaalne ühendamine. Selle kõrval jätkub ka Valga ning Valkka igapäevase elu kokkuliitmine.

Kuigi Valga meer ei usu, et Eesti ja Läti vahel jagatud linn võiks nähtavas tulevikus saada ka juriidiliselt ühiseks omavalitsuseks, tehakse tema sõnul iga päev midagi selleks, et Valga/Valkka sisuliselt üheks linnaks muutuks.

„Administratiivselt ilmselt riigikord kummaski riigis ei näe sellist võimalust ette, et me ühineme, aga me võime teha selle piiri nii nähtamatuks inimeste, ettevõtete jaoks, et nad peaaegu tunnevadki, et nad elavad ühes linnas,” lausus Härk.

Vaata tervet intervjuud Kalev Härgiga järgnevast videost.

Arved Breidaks

Viimased uudised