Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Veebis lööb laineid video, kus on juttu sellest, kuidas Venemaa põhjaosas Diksoni ligidal oli jäänud noore jääkaru keel konservipurki kinni.

Noor emane jääkaru, keda kutsuti nimega Monetotška (tõlkes: Mündike) oli otsinud inimeste abi, et vabaneda kondenspiima purgist, kuhu tema keel oli kinni jäänud.

Karule sõitsid appi ligi 4000 kilomeetri kauguselt Moskvast loomaspetsialistid, kes karu uinatasid ja keele ümbert konservipurgi eemaldasid.

Moskva loomaaia pealoomaarst Mihhail Alšinetski ütles, et tegemist oli umbes kahe aasta vanuse emase jääkaruga. Loom veetis mõned päevad, konservipurk keele ümber. Keel paistetas üles.

Loom uinutati, eemaldati purk, anti antibiootikume ja põletikuvastaseid ravimeid, ütles arst.

Pärast seda pandi loom puuri ja sõidutati umbes 100 kilomeetri kaugusele tundrasse. Loomale jäeti terve hunnik kalu, et ta saaks toibuda. Arsti sõnul sõidutati loom tundrasse ja talle tehti uus süst, et ta üles ärkaks.

Enne seda oli üks Diksoni elanik püüdnud konservipurki eemaldada, kui loom tema juurde koju tuli abi otsima. Purk oli aga liiga tugevalt suus kinni.

Asjatundjate väitel tavaliselt jääkarud niimoodi inimestele ei lähene. Loom leiti umbes 3 kilomeetri kaugusel Diksoni lennujaamast.

Loom kaalus 80-90 kilo. Hirmunud loom pöördus abi saamiseks inimeste pole, kuna see oli tema ainus võimalus ellu jääda. Moskva loomaaia direktor Svetlana Akulova ütles, et loomale jäeti kingina 50 kilo kala.

Enne kui loomale appi mindi ta üleni värises, kuna ta oli nälginud ja janus. Loom oli täiesti kurnatud.

Loom oli leidnud konservipurgi ilmselt mingist prügihunnikust toitu otsides. 676 elanikuga Dikson on maailmas üks põhjapoolsemaid asustatud punkte. Asula on saanud nime Rootsi maadeavastaja parun Oscar Dicksoni järgi. Looma päästeoperatsiooni toetas kaevandusettevõte Nornickel, vahendab Daily Mail.

Siin on video. NB! Häirivad kaadrid, nõrganärvilistele mittesoovitav:

Viimased uudised