Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: rms Maria Tammeaid

Täna jätkus Tartus Raadi linnakus õppusele Kevadtorm 2024 kutsutud 2. jalaväebrigaadi reservüksuste formeerimine, mille käigus anti reservväelastele uus lahingvarustus.

Õppekogunemise kutse alusel saabunud 2. Kuperjanovi jalaväepataljoni ja 26. õhutõrjepataljoni reservväelastele jagati välja uus kandesüsteem. „Uued plaadikandjad ja lahingvööd on varasematest rakmetest erinevad. Võitlejad on pigem rahul, tundub, et kõigile meeldib see värske varustus,” ütles kaitseliitlasest formeerija reamees Lauri Drubinš.

„Esimene emotsioon on positiivne, arvestades, et eelmisel korral uut varustust veel ei olnud. Siin on tunda, et asi on läbimõeldud ja efektiivne, minule meeldib,” ütles 2. Kuperjanovi jalaväepataljoni reservväelane seersant Marken Keres, kes läbis ajateenistuse kolm aastat tagasi ning on õppekogunemisel osalemas teist korda.

Teised reservväelased tõdesid samuti, et uus kandesüsteem on varasemast kergem ning oluliselt kasutajasõbralikum ja mugavam. „Väga hea tunne on, sellist pole enne olnud. Ootan juba võimalust seda metsas proovile panna,” ütles 2. Kuperjanovi jalaväepataljoni reservväelane kapral Artur Meenbek.

Täna õhtul liiguvad reservüksused Nursipalu harjutusväljale, kus nad värskendavad teadmisi, seavad relvad normaaljooksule ja läbivad koostegevusõppe. Järgmisel nädalal jätkatakse õppelahingutega Lääne-Eestis. 2. jalaväebrigaadi ja Kaitseliidu Lääne maakaitseringkonna üksused on sel aastal õppuse peamised hinnatavad üksused.

Reservväelaste meeleolu Raadi linnakus oli täna üldiselt hea. „Ajateenistus mulle ei vastu ei hakanud. Nüüd kaks nädalat metsas justkui puhata, see ei ole probleem, kuni päike paistab ja kõht täis on. Mis mul viga saab olla?” ütles seersant Keres.

Kevadtorm on kaitseväe aasta suurim õppus, mida planeerib ja juhib Eesti diviis. Õppuse käigus harjutatakse nii sõjaliste operatsioonide planeerimist ja elluviimist kui ka tõhustatakse koostööd Eesti ja liitlasriikide üksuste vahel. Õppusel osalevad nii tegevväelased, ajateenijad, reservväelased, kaitseliitlased kui liitlasriikide sõdurid.

Kevadtorm 2024 kuulub NATO õppuste seeria Steadfast Defender 2024 raamistikku, ehk on üks Steadfast Defenderi osaõppustest. Steadfast Defender 2024 on suurim NATO õppus aastakümnete jooksul. Seal osaleb poole aasta jooksul, alates jaanuarist kuni juulini 2024 ligi 90 000 osalejat kõigist 32-st liikmesriigist. Õppuse laiemaks raamistikuks on kinnitatud NATO regionaalsed kaitseplaanid.

Siin on video:

Viimased uudised