Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Põlva vallas küpseb plaan ehitada uus vallamaja, mis koondaks ühe katuse alla praegu kolmes hoones töötavad ametnikud. Plaani vastu seisab aga valimisliit Tuleviku Põlvamaa, kes leiab, et valdade liitumisest saadud raha peaks kasutama valla arenguks, mitte hoonete ehituseks.

Uue vallamaja ehitus on Põlvas kirgi kütnud rohkem kui aasta, mille tõttu murenes Tuleviku Põlvamaa, Keskerakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna sõlmitud võimuliit, vahendas „Aktuaalne kaamera”.

Tuleviku Põlvamaa seisis ja seisab uue vallamaja ehituse vastu, teine osapool ühes Reformierakonna esindajatega leiab aga, et vald vajab uut vallamaja.

„Põlva vald on Põlva peal laiali kolmes erinevas majas ja kui keegi teenuse tahtjatest inimestest tahab minna, siis ta peab mõtlema, millisesse ta peab minema,” kommenteeris Põlva vallavolikogu esimees, Reformierakonna liige Lennart Liba.

Uus maja pindalaga 1000 ruutmeetrit on planeeritud Põlva uue keskväljaku kõrvale, kirikumaale. Läbirääkimised kirikuga maa rentimiseks on praegu pooleli.

Esialgsete prognooside kohaselt peaks uue maja maksumus olema 1,5 miljonit eurot. Maja plaanitakse ehitada riigilt valdadele makstud ühinemistoetusest, mis oli 1,3 miljonit eurot. Puudujääv summa plaanitakse võtta valla eelarvest.

Viimased uudised