Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis

Ameerika Ühendriikide geoloogiateenistuse (USGS) andmetel toimus USA kirdeosas täna reedel kell 10.23 4,8-magnituudine maavärin, mis põhjustas värinad Philadelphiast Bostonini ning raputas Manhattani ja viie linnaosa hooneid.

USGS. teatas, et maavärina epitsenter oli Liibanonis, New Jersey osariigis, umbes 75 kilomeetrit New Yorgist läänes, kus söögikohtades klirisesid portselantaldrikud ja hirmunud elanikud sööstsid tänavatele, kus nägid puid, autosid ja maad värisemas, vahendab New York Times.

New Yorgi politseijaoskond teatas, et tal ei ole kahjustustest kohe teateid, kuid sireene oli kuulda kogu linnas. Mitmed idaranniku lennujaamad andsid välja häireteated, mis peatas lennuliikluse kohe pärast seda.

Linnapea Eric Adams ütles reedehommikuses avalduses, et New York Cityl ei ole seni teateid „suurte löökide või vigastuste” kohta. Ta ütles, et linn jätkab kriitilise infrastruktuuri kontrollimist.

Hiljem pressikonverentsil kutsus Adams New Yorki elanikke üles olema teadlikud, et võib juhtuda järeltõukeid, kuigi linna kõrgeima hädaabiametniku sõnul on see tõenäosus „väike”.

„Newyorklased peaksid oma tavalist eli elama,” ütles Adams.

Valge Maja teatas, et president Biden vestles New Jersey kuberner Phil Murphyga ja ütles talle, et tema valitsus on ühenduses osariigi ja kohalike ametnikega ning annab vajadusel abi.

Siin on video asja kohta:

Viimased uudised