Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

põliskeskerakondlased

Võrus kogunesid neljapäeva õhtul vanasse pastoraadi majja Edgar Savisaart toetavad keskerakondlased, kes saatsid oma iidolile tervistuskirja ning andsid teada valimisliidu „Põliskeskerakondlased” moodustamisest.

„Oleme kokku kutsunud siia ajaloolisse Võru pastoraadi saali Edgar Savisaare toetajad, Keskerakonna liikmed Võru linnast, Võrumaalt, aga ka kõik inimesed, kes toetavad Edgar Savisaart,” rääkis ettevõtmise initsiaator Jüri Pallo Lõunaeestlasele.

Ühtlasi sooviti Pallo sõnul teha ametlikult teatavaks plaan asutada valimisliit „Põliskeskerakondlased”, mis osaleb eelseisvail kohalikel valimistel Võru linnas.

Valimisliit „Põliskeskerakondlased” koondab enda ridadesse need, kes pole rahul Keskerakonnas mullu toimunud võimuvahetusega ning teisi, kes soovivad Võru linnavolikogusse parteiväliselt kandideerida.

„Need on inimesed, kes kahjuks jäid kõrvale möödunud aasta 5. novembri Keskerakonna kongressist Paides,” selgitas Pallo. „Meid eristab [teistest keskerakondlastest] ainult see, et me oleme Edgar Savisaare toetajad.”

Luik: nagu rahvapartei

Valimisliidu üks ellukutsujaid, ettevõtja Jüri Luik rääkis Lõunaeestlasele, et praeguseks on nimekirjas umbes veerandsada inimest ja olemas on ka linnapeakandidaat. Esialgu hoitakse kandidaatide nimekiri saladuses, kuna osad inimesed kardavad varase avalikustamisega kaasneda võivat kiusamist.

„Niipalju võin ma öelda, et IRL ei ole esindatud veel,” lausus Luik. „Aga muidu on kõikide parteide inimesed selles nimekirjas. Nii et omamoodi rahvapartei.”

Ainsa riigikogu liikmena jõudis Võru koosviibimisele Heimar Lenk, kes pidas veerandtunnise ülistuskõne Edgar Savisaare imetegudest ning tõdes, et lisaks Võrule võivad keskerakondlased alternatiivse nimekirjaga valimistele tulla ka Tallinnas.

„Võru näide on praegu ainulaadne. Minule oli see üllatus, mida härra Luik ja Pallo siin tegid,” lausus Lenk Lõunaeestlase küsimusele vastates.

Lenk ei välistanud, et lisaks Võrule võivad alternatiivsed keskerakondlaste nimekirjad ka teistes Eesti omavalitsustes Keskerakonna nimekirja vastu kandideerida.

„See võib tulla. Täna on siin seeme idanema pandud,” lausus Lenk. „Oleneb sellest, kui aktiivsed on kohalikud inimesed.”

Vaata pilte ja videot poliitikaõhtult.

Arved Breidaks

Viimased uudised