Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Monika Otrokova

Lõuna-Eestis maha tulnud lund jätkub juba piisavalt, et armastatud suusaradel esimesed ringid ära teha, kuid õige rajakvaliteedi saavutamiseni kulub veel aega ja lund.

Haanja suusarajad olid reedel kaetud valge lumevaibaga, kuid kokkupressitult on seda ei rohkem kui umbes pool sentimeetrit, rääkis rajameister Priit Küppar Lõunaeestlasele.

„Ettevalmistusega on nüüd nii kaugele jõutud, et põhi on sõtkutud ja ootame, et lund juurde tuleks,” lausus Küppar.

Praegu on Haanja õhukesel lumekihil võimalik juba vabastiilis sõita, kuid klassikajälje pressimiseks oleks veel tublisti lund juurde vaja. Selleks on tuleval nädalal Haanjas plaanis alustada kunstlume tootmisega, nagu see on juba Otepääl alanud.

Otepääl asuvas Otepää Winterplace talikeskuses pandi lumekahurid tööle neljapäeva õhtul ning reedel plaaniti lumetootmisega alustada ka Kuutsemäe ja Munamäe suusakeskustes, vahendas Otepää kommunikatsioonijuht Monika Otrokova.

„Alustasime lume tootmisega juba eile [neljapäeva] õhtul, ilmaprognoosid lubavad öösiti miinuskraade, seega planeerime järgmiseks reedeks kogu talveks vajamineva lume valmis toota,” ütles Otepää Winterplace juhataja Siim Kalda.

Kuutsemäe ja Munamäe suusakeskustes on plaan lumekahurid tööle panna reede õhtul. „Kui ilmaprognoos peab ja soojemaks ei lähe, siis saaks mäesuusakeskused avada juba järgmisel nädalavahetusel,” ennustas mõlema suusakeskuse juhataja Priit Tammemägi.

Kääriku spordikeskuses oodatakse looduslikku lund. „Ootame, et lund juurde tuleb, siis saab juba ehk järgmisel nädalal uisuraja sisse lükata,” ütles SA Tehvandi juhatuse liige Kristjan Karis.

Tehvandi spordikeskuses pakitakse lahti eelmise aasta kunstlumehunnikut. „Võtame hunnikud lahti ja esmaspäeval otsustame, kas teeme rajad maha või ootame veel. Kõik sõltub ilmast,” selgitas SA Tehvandi Spordikeskus juhatuse liige Alar Arukuusk.

Vaata videot Haanjast.

Arved Breidaks

Viimased uudised