Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

veoautokross

Tapa krossirajal sõideti veoautokrossi Eesti MV viies etapp, millele vajutas pitseri vihmane ilm.

Nii suurt hulka tehnilistel põhjustel katkestamisi kui nädalavahetusel Tapal oli, pole ammu olnud – poolfinaalides ja finaalides kokku ligi 15.

Gaz51/52 klassis, kus läbi hooaja on kindlat sõitu teinud Marko Tiinas, võitis seekord Andre Mõttus. Andre tegi sel hooajal oma teise võistluse ja vahetas Smiltenes saavutatud teise koha esikoha vastu.

Marko Tiinas oli kindlalt teine ja kindlustas sellega juba enne viimast Varstus peetavat etappi Eesti meistritiitli.

Võistlus kolmandale kohale oli niivõrd tuline, et seda lahendati veel peale võistlust edasi. Algselt oli Jaanus Simmul peakohtuniku poolt musta lipuga maha võetud ja kolmanda koha oleks saanud Veiko Hirsnik. Hiljem otsust korrigeeriti ning esikolmik oli Mõttus, Tiinas, Simmul.

Meistrivõistluste arvestuses on paremusjärjestus Marko Tiinas, Kaido Orro (Tapal katkestas) ja Jaanus Simmul. Võimalus medalit püüda on veel kolmel mehel. Need on Veiko Hirsnik, Andre Mõttus ja Bruno Leimanis.

Gaz 53 klassis on hooaja jooksul teenitud punktide põhjal võistlejad jagunenud kolme gruppi. Esikolmiku moodustavad Mikk Mäesaar, Toomas Repp ja Erko Sibul. Järgmisel kolmikul (Illimar Hirsnik, Tajo Aasaroht ja Andres Allik) on poodiumile asja vaid juhul, kui esikolmikust mõnel tehnika vastu ei pea. Nii ka Tapal.

Kindla sõidu tegi Erko Sibul, kes võitis nii poolfinaalid kui finaali. Teine oli Mikk Mäesaar. Et Toomas Repp finaalis katkestas, noppis kolmanda koha Illimar Hirsnik.

Põnev võistlus Eesti meistrivõistluste medalite pärast tuleb viimasel etapil, sest nii Mäesaarel kui Repil on võrdselt 76 punkti ja Sibulal vaid üks punkt vähem. Teistel esikoha konkurentsi enam asja pole, aga konkurents kohtadele kuues kuni kaheksas on samuti pingeline ja kaarte minnakse esikolmiku meestel segama kindlasti.

Superbagide arvestuses tegi tugeva esituse Lauri Leiten, kes Eino Tänaotsalt laenatud bagiga võistluse võitis.

Sarja liider Mart Henning oli hädas tehnikaga ja katkestas mõlemas poolfinaalis, mis andis finaalis viimase stardikoha. Vaatamata sellele sõitis välja teise koha. Kolmas oli Ainars Ramats, kes ühes poolfinaalis katkestas ja startis finaalis samuti tagareast. Enne viimast etappi on esikolmik Mart Henning, Tanel Kihulane, Lauri Leiten.

Iga võistlusega teeb järjest kindlamat sõitu Haapsalu noormees, 17-aastane Markus Häidberg. Tapal võttis ta ühes poolfinaalis juba kolmanda koha ja oli ka finaalis kolmanda koha konkurentsis. Kokkuvõttes seekord viies koht.

Veokameeste võistlemisele pakkusid vahepala VAZ-tüüpi sõiduautodel võistlejad. Paremusjärjestus oli: Kalmer Nelke, Kristo Kalle, Ain Pähkel.

KALLE ALLIK

Viimased uudised