Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Venemaal tahetakse hakata trahvima inimesi, kes väidavad, et AIDS-i pole olemas, kuna haigust põhjustavasse HIV-i nakatumine on riigis kontrolli alt väljunud. Eelmisel aastal registreeriti Venemaal 100 000 uut HIV-i juhtumit.

Venemaa 144 miljonist elanikust ligi miljon on HIV-iga nakatunud. Osalt levib viirus nii ulatuslikult, kuna paljud inimesed ei usu, et see haigus on olemas. Nende arvates on see välja mõeldud ravimifirmade poolt. Paljud eitajad on Venemaal viimaste aastate jooksul AIDS-i surnud, vahendab Daily Mail.

Nüüd tahetakse vastu võtta seadus, mis lubab HIV-i ja AIDS-i eitajaid 3000 rublaga (ligi 41 eurot) trahvida. See tuleb asjaolust, et eitajad ei taha võtta haiguse vastu ravimeid ning on haiguse koha pealt hooletud.

Kui maailmas HIV-i ja AIDS-i juhtumid vähenevad, siis Venemaal on nad tõusuteel. Vähemalt ühes Venemaa linnas on iga 50-s elanik HIV-positiivne, nii et üks valitsuse liige nimetas olukorda „rahvuslikuks katastroofiks”.

Ühes Vene sotsiaalmeedia grupis nimega „HIV AIDS on 20. sajandi suurim pettus” on enam kui 16 000 liiget. Ühes selle grupi postituses oli üleskutse mitte lasta end selle haiguse suhtes testida ja mitte lasta end rohtudega mürgitada. Inimesed, kes seda usuvad, ei lase ravida ennast ega oma lapsi. Viimase nelja aastaga on surnud vähemalt 65 eitajat ja 17 nakatunud lapse vanemad ei lase oma last ravida.

Venemaal on ligi miljon HIV-i kandjat ja ainuüksi eelmisel aastal nakatus 100 000 inimest. Valdav enamus ehk 3/4 uutest nakatumistest toimub tavalises heterosuhtes.  1/4 juhtumitest on nakatumised narkootikumide tarvitamise tulemusel.

Ilma ravita kujuneb HIV-iga nakatumisel välja AIDS ning inimene sureb. Kaasaegsete ravimitega on aga võimalik viirust kontrolli all hoida. Venemaal saab sellist ravi aga alla 40 protsendi nakatunutest, mis paneb terve ühiskonna väga suurde ohtu.

Moskva sõltumatu AIDSi keskuse juht Anton Krasovski ütles trahvimist kommenteerides, et inimesi tuleks aidata, mitte karistada. Vene valitsust on kritiseeritud selle eest, et narkomaanidele ei pakuta süstimiseks puhtaid nõelu, mistõttu levib HIV ka narkomaanide seas. Krasovski sõnul on nakatunutel psühholoogilised probleemid ja nad on eituse faasis. Tema väitel on Venemaal harjutud probleeme lahendama inimeste karistamisega.

Viimased uudised