Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

veelinnujaht

20. augustil algab Eestis veelinnujahi hooaeg, mille puhul tuletab keskkonnaministeerium meelde, et küttimisel tuleb lisaks jahieeskirjale järgida ka jahinduse head tava.

„Küttimisel ei tohi domineerida tapakirg ning kütitavatesse tuleb suhtuda austusega,” ütles keskkonnaminister Siim Kiisler.

Ministeerium tuletab meelde seda, et veelindude küttimisel on keelatud elektroonilise peibutusvahendi kasutamine. Samuti ei tohi veelindude küttimisel kasutada pliihaavleid. Plii on kahjulik veekogu põhjast toitu otsivatele lindudele, kes sageli neelavad pliihaavleid, mis põhjustavad mürgituse.

Keskkonnaministeeriumi jahinduse nõunik Tõnu Traks lisas, et üldjoontes on linnujahi küttimise tingimused samad mis väikeulukite puhul ning kõik need on kirjas jahieeskirjas.

Järelevalvet teeb linnujahile keskkonnainspektsioon. Kõikidest linnujahi reeglite rikkumistest või nende kahtlustest palub inspektsioon teatada valvetelefonil 1313.

Jahieeskirja järgi kehtib partlastele, laugule, kajakatele ja tikutajale jahihooaeg 20. augustist 31. oktoobrini. Hanesid ja laglesid võib küttida alates 20. septembrist kuni 30. novembrini.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised