Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võrumaal Vastseliinas aastakümneid väga kitsalt läbi ajanud päästekomando kolis pea kümme korda suuremasse majja, mis täna pidulikult avati.

Kevade kohta ebatavaliselt tihedas vihmasajus toimunud avamisele olid kogunenud nii siseministeeriumi kui päästeameti esindajad.

Avakõned pidasid siseminister Andres Anvelt, Päästeameti peadirektori asetäitja Kairi Rikko, Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi arendusdirektor Timo Aarmaa, Võru vallavanem Kalmer Puusepp ja AS Semuehitus ehitusdirektor Ahto Vink.

Lindi lõikasid läbi siseminister Andres Anvelt, Riigi Kinnisvara ASi arendusdirektor Timo Aarmaa, AS Semuehitus ehitusdirektor Ahto Vink ja Vastseliina komando pealik Aivar Lai.

Vastseliinasse ehitatud komandohoone on esimene päästekomando tüüpprojekti järgi ehitatud hoone Eestis, mille eeskujul plaanitakse tulevikus rajada teisi päästekomando hooneid üle Eesti.

„Viimase aastaga on mitu komandot saanud kaasaegsed, mugavad ja head töötingimused ning päästetehnika on uuenenud rohkem kui kunagi varem,” ütles siseminister Andres Anvelt. „See kõik on hädavajalik, aga kõige olulisem on inimene. Peame meie päästjaid hoidma ja neile väärilist palka maksma, mis on minu kui siseministri jaoks prioriteet.“

Päästeameti peadirektori asetäitja Kairi Rikko ütles, et tänasest saab alguse uus ajajärk Vastseliina päästekomando ajaloos. „Loodame, et ruumikast komandost kujuneb piirkonna turvalisuse loomise koostöökeskus, kust omavalitsus ja kogukond saab innustust, et ühiselt ohutuskultuuri kasvatada,“ lisas ta.

Rikko tõstis esile, et komandopealik Aivar Lai missiooniks on noorte päästealane harimine. Noorte harimisega muutub järjest reaalsemaks Päästeameti sõnastatud eesmärk – muuta Eesti 2025. aastaks sama turvaliseks kui praegu seda on Põhjamaad.

RKAS-i arendusdirektor Timo Aarmaa ütles, et tüüphoone tähendab parimat kasutusfunktsioonile vastavat lahendust, mille arhitektuur on kaasaegne, kõrgetasemeline ning arvestab ümbritsevat keskkonda. „Kõige olulisem on, et heas koostöös valminud Vastseliina päästekomando päästjad said väärilise töökeskkonna, et keskenduda kogukonna turvalisuse tagamisele,“ lisas ta.

Vastseliina päästekomando asub Pritsumaja kinnistul Vastseliinas, mida iseloomustavad märksõnad funktsionaalsus, vastupidavus, kauakestvus ja energiasäästlikkus. Tegemist on 758 ruutmeetri suuruse suletud netopinnaga hoonega, mis arvestab tänapäevaseid vajadusi päästetööde teostamiseks ning vastab II grupi päästekomandode toimimiseks esitatavatele nõuetele.

Komandohoone ideelahenduse „TUUR“ autoriks on arhitektuuribüroo Kavakava OÜ (autorid: Siiri Vallner ja Indrek Peil) ning ehitaja Semuehitus AS. Ehitustööde maksumus on 1 135 581 eurot pluss käibemaks.

Veel eelmisel kuul töötasid Vastseliina päästjad väga kitsastes oludes. Majas, mis oli ehitatud 1953. aastal ja mida köeti ahjudega, oli põrandaruumi vaid 108 ruutmeetrit. Sinna ei mahtunud uus päästeautogi korralikult sisse ära ja kui auto käima pandi, siis pidid päästjad vingu kannatama. Täna avatud uue depoohoone netopind ulatub 758 ruutmeetrini ja seal on ruumi lahedalt kõigile autodele ja muudele päästevahenditele.

Maja õnnistas Vastseliina kirikuõpetaja Toivo Hollo.

Videot majast seest vaata allpool.

 

Viimased uudised