Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Allikas: Bild

Saksamaal esimesena nakatunud mehe kohta tehtud värske uuring näitab, et viirus nakkas eriti kergelt. Kõigepealt haigestus kohalik ärimees, kes ise Hiinas ei käinud.

Teadusajakirjas New England Journal of Medicine avaldatud uuringust tuleb välja, et 33-aastane muidu terve ärimees haigestus reedel,  24. jaanuaril. Tal ilmnesid kurguvalu, külmavärinad ja lihasevalu. Järgmisel päeval oli palavik 39,1, koos ägeda köhaga. Pühapäeva õhtul tundis ta end juba paremini ja läks 27. jaanuaril uuesti tööle.

Enne sümptomite ilmnemist oli ärimees puutunud 20. ja 21. jaanuaril kokku Hiina äripartneriga. Äripartner, Shanghai elanik oli külastanud Saksamaad 19-22. jaanuaril. Oma Saksamaal oleku ajal oli naine olnud pealtnäha terve, aga ta haigestus tagasisõidu ajal Hiinasse. Naisel tuvastati koroonaviirus 2019-nCoV 26. jaanuaril.

Naine teatas Saksa firmasse 27. jaanuaril, et on haigestunud. Siis hakati otsima isikuid, kes temaga kokku puutusid ning eelpool nimetatud mees saadeti haiglasse uuringutele. Kui ta haiglasse ilmus, oli ta pealtnäha terve. Tal polnud kroonilisi haigusi ja ta polnud käinud reisil eelneva 14 päeva jooksul. Tal tuvastati proovide võtmise abil koroonaviirus 2019-nCoV.

Järgmisel päeval, 28. jaanuaril tuvastati viirus veel kolmel töökaaslasel. Neist oli üks puutunud kokku hiinlannaga ja ülejäänud kaks ainult selle töökaaslasega. Kõik patsiendid paigutati Müncheni nakkushaiguste haiglasse. Kellelgi neljast patsiendist pole ilmnenud raskeid haigusnähtusid. Nad paigutati haiglasse peamiselt sotsiaalsetel, mitte tervislikel põhjustel. Uuringus märgitakse, et võibolla võiks sellistel patsientidel edaspidi lasta ka kodus olla.

Viimased uudised