Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

USA Columbia ülikooli teadlaste uuringust tuleb välja, et Omikroni peale ei mõju ükski neljast koroonavaktsiinist ning ohus on isegi tõhustusdoosi saanud inimesed.

Koroona Omikroni variandis on sellised muutused, mis muudavad kasutuks Pfizeri, Moderna, Johnson & Johnsoni ja AstraZeneca vaktsiinide toime, vahendab Daily Mail.

Koos Hong Kongi ülikooliga valminud uuringust tuleb välja, et tõhustusdoosid ehk nn kolmandad doosid annavad mõningase kaitse, aga ohus on isegi täiendava vaktsiinidoosi saanud inimesed.

Uuring lükkab ümbes USA koroonajuhi Anthony Fauci varasemad väited, et vaktsiinid kaitsevad Omikroni variandi eest. Fauci ütles, et kõik, kes pole vaktsineeritud, peaks end laskma vaktsineerida ja kes pole saanud tõhustusdoosi, peaks selle laskma teha.

Columbia ülikooli uuringus võeti vaatluse alla kõigi tähtsamate vaktsiinide mõju Omikroni variandi vastu ja selgus, et vaktsiinid ei suuda pakkuda vajalikku kaitset.

Uuring on küllalt hoiatav koroona ja selle tuleviku suhtes. Teadlaste väitel pole koroona oht veel kaugeltki möödas.

Iisraeli teadlaste varasem uuring leidis samas, et kolm vaktsiinidoosi pakuvad piisava kaitse Omikroni vastu. Kuigi Iisraelis on kõige rohkem tõhustusdoosi saanud inimesi, on Iisrael asunud end Omikroni hirmus paaniliselt isoleerima ülejäänud maailma eest.

Viimased uudised