Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Koroonaviirus levib ka kasside vahel, selgus värkest uuringust, mille tulemused tehti avalikuks pärast seda, kui selgus, et üks Belgia kassiomanik oli nakatanud viirusega oma kassi.

Hiinas Harbini veterinaarinstituudis läbi viidud uuringus nakatati üks osa kasse viirusega ning pandi nad kokku tervete kassidega, kes samuti nakatusid, vahendab Guardian.

Uuringus selgus, et kassid levitavad haigust edasi teistele kassidele piiskade kaudu. See uuringu tulemus selgus pärast seda, kui Belgias oli kass saanud koroonaviiruse nakkuse oma perenaise käest.

Uuringus ei puutunud terved kassid nakatunutega vahetult kokku, aga olid puuris teineteisest sellises kauguses, mis võimaldas nakatumist. Pärast esimest katset korrati uuesti sama katset.

Uuringust ei tule välja, kas kassid on võimalised nakatama inimest, aga teadlased hoiatavad, et kassiomanikud peavad olema eriti ettevaatlikud ning pesema oma käsi korralikult. Ühtlasi järeldavad uuringu autorid, et koroonaviiruse tõrjumisel tuleb jälgida ka kasse.

Kommentaarid

Viimased uudised