Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Koeraga jalutamas käimine suurendab ohtu nakatuda koroonasse 78 protsendi võrra ja koera omamine kujutab sama suurt ohtu kui kontoris tööl käimine, selgub värskest uuringust.

Hispaania teadlasid vaatlesid, kuidas erinevad eluolukorrad mõjutavad nakatumist koroonaviirusega. Lisaks koeraga jalutamas käimisele suurendab nakatumise ohtu toidukaupade tellimine koju, vahendab Daily Mail.

Praegu pole veel teada, kui palju lemmikloomad viirust levitavad, aga on teada, et koroonaga on nakatunud koerad ja kassid ning nahkhiirtelt kandus haigus edasi mõne vahepealse loomaliigi kaudu.

Uuringu läbi viinud teadlased soovitavad koeraomanikel järgida hügieenireegleid eriti enne ja pärast koeraga jalutamas käimist.

Uuringu viisid läbi Granada ülikool ja Andaluusia rahvatervise kool. Vaatluse alla võeti 2086 inimest Hispaanias, neist 41 protsenti olid keskealised inimesed vanuses 40-54.

Inimestelt küsiti, mida nad tegid pandeemia ajal ja kas nad nakatusid koroonaviirusega. Pärast seda selgitasid teadlased välja kõige ohtlikumad tegevused.

Uuringus osalenud inimestest said koroonaviiruse nakkuse 98 inimest ehk 4,7 protsenti. Selgus, et toidu koju tellimine suurendas nakatumise ohtu 94 protsenti, see on palju ohtlikum kui poes käimine. Kontoris tööl käimine suurendas nakatumise ohtu 76 protsenti. Teise perekonnaliikme nakatumine suurendas aga nakatumise ohtu 60 korda. Koera omamine ja koeraga väljas käimine suurendas nakatumise ohtu 78 protsenti.

Praegu pole veel teada, kuidas täpselt koerad viirust levitavad, kas nad nakatuvad ise või korjavad viiruse üles ja annavad selle edasi peremehele. Samas on võimalik, et viirus levib koera väljaheite kaudu. Uuringus on märgitud, et laste mänguväljakute sulgemisel pole mõtet olukorras, kus koerte jalutamisväljakud on avatud ja viirus seal levib.

Uuring on avaldatud teadusajakirjas Environmental Research.

Viimased uudised