Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Värske, Londoni Imperial College’i teadlaste uuringu kohaselt on enamus Hiinast väljunud koroonaviirusega nakatumistest jäänud avastamata, mistõttu on oodata üle maailma ootamatuid viirusepuhanguid.

Uuringus on märgitud, et osa riike nagu Singapur, Soome, Nepaal, Belgia, Rootsi, India, Sri Lanka ja Kanada on teistest paremini välja selgitanud võimalikud nakatumised. Mitmetes teistes riikides on see jäänud aga tegemata, mistõttu on oodata ootamatuid viirusepuhanguid üle terve maailma.

Teadlaste hinnangul on Hiinast väljunud nakatumistest avastatud vaid üks kolmandik ja kaks kolmandikku ehk valdav enamus on jäänud avastamata. Seetõttu on oodata üle terve maailma riigisiseseid nakatumisi, mis pole enam seotud Hiinaga.

Hiina võimud sulgesid Wuhani alles 23. jaanuaril, millega jäädi hiljaks, sest selleks ajaks olid 5 miljonit inimest jõudnud juba linnast lahkuda, võtsid haiguse endaga kaasa ning levitasid seda üle terve maailma.

Vähem kui kahe kuuga on viirus levinud maailmas juba vähemalt 29 riiki, kus on ametlikult registreeritud enam kui 1000 nakatumist.

Viimased uudised