Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuigi Hiina arstid väitsid, et kasutasid edukalt koroonaviiruse patsientide peal HI-viiruse (AIDS-i tekitaja) ravimeid, siis näitab uuring, et neist polnud midagi kasu.

Värske, teadusajakirjas New England Journal of Medicine avaldatud uuring toob välja, et patsientidele antud HIV-i ravimitest polnjud koroonaviiruse puhul abi. Uuringust tuleb välja, et Hiina patsiendid, kellele anti koroonaviiruse vastu lopinaviri ja ritonaviri kombinatsiooni ei paranenud kiiremini kui need, kellele neid ravimeid ei antud.

Kõik uuringus vaatluse alla olnud patsiendid olid Hiina koroonaviiruse epitsentris asuvas Wuhani Jin Yin-Tan’i haiglas. Uuringust tuli välja, et patsientidele, kellele oli antud koroonaviiruse vastu HIV-i ravimeid, esinesid kõrvalnähud nagu neerupuudulikkus, maokatarr ja veremürgitus.

Uuringust tuleb välja, et Hiina arstid tegid patsientide päästmiseks HIV-i ravimitega kangelaslikke jõupingutusi, aga neist polnud suuremat abi.

Austraalia teadlased teatasid kolmapäeval, et on leidnud koroonaviiruse vastu ravi, mille puhul kasutatakse sama HIV-i ravimite lopinaviri ja ritonaviri kombinatsiooni nagu seda tehti Hiinas, aga sellele lisatakse veel malaaria ravimit klorokviini. Laboriuuringutes olevat need ravimid koos koroonaviirust tapnud. Samuti on mitmel pool maailmas alustatud koroonaviiruse vaktsiini väljatöötamist.

Viimased uudised