Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Hiinas läbi viidud uuring näitab, et A-veregrupiga inimesed on koroonaviiruse suhtes vastuvõtlikumad. Nende hulgas on rohkem nakatumisi ja neil on raskemad sümptomid.

Uuringust tuli välja, et 0-veregrupiga inimestel on väiksem oht haigestuda koroonaviirusse ning nende vaevused on leebemad, vahendab South China Morning Post.

Teadlased võtsid vaatluse alla 2000 koroonaviiruse patsiendi vereproovid Hiinas Wuhanis ja Shenzhenis ja võrdlesid neid tervete inimestega. Selgus, et A-veregrupiga patsientidel oli suurem oht haigestuda koroonaviirusse ning neil olid raskemad haiguse sümptomid.

Kuigi teadlased rõhutavad, et tegemist on esialgsete andmetega, mis vajaksid veel põhjalikku uurimist, tasub valitsustel maailmas selle infoga arvestada ning võtta tarvitusele vajalikud ettevaatusabinõud. A-veregrupiga inimesed vajavad eriti tugevat kaitset ning nad vajavad teistest tõhusamat ravi.

Seevastu 0-veregrupiga patsientide vaevused olid teistest leebemad, selgub teadusportaalis Medrxiv.org avaldatud uuringust. Wuhanis surnud 206 patsiendist oli A-veregrupp 85 patsiendil ja 0-veregrupp 52 patsiendil. Uuringus osalesid arstid ja teadlased mitmelt poolt Hiinast: Pekingist, Wuhanist, Shanghaist and Shenzhenist.

Uuringu puuduseks peetakse asjaolu, et valim on küllalt väike, vaid 2000 patsienti ning pole ära põhjendatud, miks mõjutab veregrupp koroonaviirusele vastuvõtlikkust.

Teadlastel pole veel ühest seletust, kuidas veregrupid tekkisid, aga arvatakse, et neis on säilinud mälu erinevatest haigustest. Samuti on väidetud, et veregrupid on tekkinud seoses keskkonnaga nagu õhutemperatuur ja niiskus.

Varasemad uurtingud on näidanud, et veregrupid mõjutavad haigustele vastuvõtlikkust nagu Norwalki viirus, hepatiit B ja SARS. Uuringu autorid rõhutavad, et sellest on abi arstidele, aga inimesed ei peaks seda võtma väga tõsiselt: kui oled A-grupi verega, ei too see kaasa automaatset haigestumist. Samuti pole ohust pääsenud need, kellel on 0-veregrupp – ikkagi tuleb käsi pesta ja järgida üldisi nõuandeid.

Statistika järgi on Hiinas kõige enam 0-veregrupiga inimesi, samas Eestis on kõige enam A-veregrupiga inimesi.

Viimased uudised