Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Möödunud aastal korraldasid Lõuna-Eestis elavad 41-aastane mees ja 39-aastane naine oma kodus teismelisele pojale peo, mille käigus isa kuritarvitas seksuaalselt poja sõbrannat ja ema vaatas kõike pealt.

Pereisa ähvardas ühtlasi tappa teismelise noormehe, kes seepeale politsei kutsus.

Hiljuti mõistis Tartu maakohus pereisa Jaanile (nimi muudetud) karistuseks kaks aastat ja kuus kuud vangistust, millest kohe tuleb tal vangis istuda kuu aega. Ülejäänud karistusest ta pääseb, kui ei pane kahe ja poole aasta jooksul toime uut kuritegu. Jaanil tuleb hüvitada ka menetluskulud, sundraha ja riigi õigusabi kulud.

Pereema Maril (nimi muudetud) tuli vastu võtta kriminaalkaristus üks kuu tingimisi vangistust aastase katseajaga, sest kuigi tema kellelegi alkoholi ei jaganud ega kedagi voodisse ei tirinud, näeb karistusseadustik teatud juhtudel ette karistuse ka tegevusetuse eest, kui inimene on õiguslikult kohustatud tegutsema, edastas Delfi.

Lõuna ringkonnaprokurör Marja-Liina Talimaa rääkis Delfile, et möödunud aastal pakkus pereisa Jaan oma elukaaslasele Marile ja tema teismelisele pojale, et poiss võiks kodus sõpradega koosviibimise korraldada. Ka teistele lastevanematele tundus selline mõte igati mõistlik ja turvaline – kodus pidid peo ajal viibima isa Jaan ja ema Mari, mis pidi välistama, et teismeliste pidu üle käte läheb. Ka pidulisi ei olnud ülemäära palju – kokku üheksa alaealist vanuses 14-17 eluaastat.

Rahulikult alanud pidu kogus aga õhtuga hoogu. Esimese kurjakuulutava märgina ilmusid lagedale alkoholipudelid. Ja mitte teismeliste kottidest-taskutest, vaid pereisa Jaani kapist. Alaealised ise alkoholi ei küsinud, kuid pereisa pakkus seda neile korduvalt. Osadele teismelistele pakkus Jaan rummi koolaga, osadele õlut. Alaealised said juua kokteile, mille kangust nad ei teadnud. Ka endale ei keelanud Jaan alkoholi.

Jaani pole varem kordagi karistatud, tal pole isegi kehtivaid väärteokaristusi, kuid sel õhtul hakkas ta käituma järjest sõgedamalt. Koos joobega kasvas keskealise mehe omamehelikkus noortega, kuni ühel hetkel viis ta voodisse alaealise neiu, kelle oli selleks ajaks üsna purju jootnud. Jaan jõudis tüdrukut käperdada ja ta lahti riietada, kui neile sattus peale üks teismeline, kes mööda maja ringi kõndis. Õnneks oli temal piisavalt mõistust ja kainust, et häiret tõsta.

Kui pereisale ja alaealisele sõbrannale peale sattunud noormees pereema Mari juurde marssis ja teavitas, millega mees tegeleb, sai pidu kiire lõpu. Kuid mitte ilma kulminatsioonita: kuna nooruk teatas, et kutsub politsei ja seda ka tegi, ähvardas joobes ja raevunud Jaan poissi nii peksmise kui mahalöömisega.
Kohale tulnud politsei saatis peo laiali, korjas kokku tõendid ja viis Jaani kainenemisele, seejärel arestimajja.

 

 

Viimased uudised