Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti kuni 18-aastaste neidude käsipallikoondis Bosnia turniiri 4. koha medalitega. Foto: EHF.

Eesti kuni 18-aastaste neidude käsipallikoondis saavutas Bosnia ja Hertsegoviinas lõppenud IHF/EHF Women’s Trophy turniiril neljanda koha, jäädes pronksimängus ülinapilt 21:22 (10:12) alla Luksemburgile. Kulla võitis võõrustajate koondis, alistades finaalis 27:26 Belgia.

Eesti alustas pronksimängu suurepäraselt. Kaitses toimiti ühtselt, Gerda Staal tõrjus hästi ning rünnakul tegutseti rahulikult ja kannatlikult. Väravaid tuli erinevatelt positsioonidelt – Karina Mere, Karina Adissova, Anastassia Volkova, Teele Utsal ja veel kord Adissova viisid Eesti 5:0 ette!

Suures eduseisus muututi veidi lohakaks ja Luksemburg omakorda aktiviseerus. Veel 14. minutil tegi Staali söödust alanud suurepärane kiirrünnakuvärav Selma Reini käe läbi seisuks 7:3. Ent kaks minutit hiljem oli vahe minimaalne ja peagi 8:8. Volkova viis Eesti uuesti ette, kuid Luksemburgil oli hoog sees ning viimase sekundi tabamusega mindi pausile vastaste 12:10 juhtimisel.

Teise pooltunni algul ei saanud eestlannad kuidagi rünnakut toimima, kuniks põlvalannad Utsal ja Rein hakkasid kaugelt tabama. Viimase vise tõi 42. minutil tabloole viigi 15:15. Luksemburglannad kasutasid hästi ääri ja võimsas hoos oli nende väravavaht Alina Huremovic, kes hiljem valiti kogu turniiri parimaks puurilukuks.

Pidevalt tagaajaja osas olles ei lõpetatud võitlemist ka siis, kui paar minutit enne lõppu jäädi 19:22 taha. Mere ja Utsali väravad tõid Eesti viigi pardale, viimasel minutil võideti kaitses pall ning peatreener Martin Noodla võttis minutilise mõtlemisaja. Greete Märtson mängiti viskele, ent seegi tabas Huremovici ja Luksemburg võitis 22:21.

Teist korda sel turniiril valisid korraldajad Eesti parimaks kuus väravat visanud Utsali. Adissova ja Rein tabasid kolm korda, Mere, Volkova ja Mia-Marii Tedrekull kaks ning Märtson ja Anastasia Londak lisasid ühe värava. Kogu turniiril olid meie naiskonna resultatiivsemad Utsal 30, Rein 24, Volkova ja Tedrekull 17 ning Mere 11 tabamusega.

Eestlannade oskusi ja panust hindasid kõrgelt ka naiskondade peatreenerid ja kohalikud eksperdid, sest turniiri sümboolsesse koosseisu valiti kahe Luksemburgi ning ühe Belgia, Bosnia ja Moldova neiu kõrvale kaks eestlannat – parimaks paremsisemiseks valiti Rein ja vasaksisemiseks Utsal!

„Tänasest kaotusest on muidugi kahju,” tunnistas Noodla. „Igal pool andsime natuke järgi, aga peamiselt jäime hätta realiseerimisega. Tundus, et pika turniiri väsimus andis tunda ning rünnakul jäi ideedest puudu või lihtsalt hapnikust ajus väheks. Võitlesime kaitses hästi ja üritasime rünnakulgi, kuid vajalikel hetkedel palli sisse ei saanud.”

Tervikuna jäi peatreener turniiri ja võistkonnaga rahule. „Kõigis mängudes võitlesime lõpuni ehk suhtumise poolest oli tiim viis plussiga,” rõõmustas Noodla. „Vahest avakohtumine Belgiaga oli krobeline, aga edasi saime oma mängu toimima ning usun, et tegime arengus sammu edasi. Nüüd peame parandama füüsilist poolt ja ka pallivaldamistehnikat, viimast just liikumistel.”

Mängijate poolelt hindas Noodla kõrgelt tõsiasja, et keegi ei langenud ansamblist välja. „Rotatsioon toimis ja kõik said oma ülesannetega hakkama. Kahjuks jäi Camilla Ševtsoval pea terve turniir haiguse tõttu vahele, aga rahul olen kõigi panusega. Kui rääkida üllatajatest, siis Gerda Staal oli kindlasti üks selline, olles vaieldamatult kogu turniiri üks paremaid väravavahte,” hindas Noodla.

Eesti koondise kapten ja resultatiivseim pallur Teele Utsal ühines peatreeneri kiidusõnadega. „Meil oli väga ühtne ja hea võistkonnavaimuga tiim. Omavaheline koostöö toimis ja motivatsioon oli kogu aeg kõrgel. Kordagi ei tekkinud kellelgi allaandmismeeleolu ja see tiimivaim kajastus alati ja kõikjal – nii treeningul, mängudes kui vabal ajal,” sõnas Utsal.

„Kokkuvõttes võib turniiriga väga rahule jääda, ehkki pronksimäng jääb veidi kripeldama,” tunnistas Põlva Käsipalliklubi kasvandik. „Eriti just teine poolaeg kui lipsas sisse liiga palju tehnilist praaki. Aga näiteks Moldova, Küprose ja Bosnia vastu näitasime päris head käsipalli. Miinimumeesmärgi täitsime, eks siis esikolmikusse peame jõudma järgmistel turniiridel!”

IHF/EHF Women’s Trophy lõplik paremusjärjestus: 1. Bosnia ja Hertsegoviina, 2. Belgia, 3. Luksemburg, 4. Eesti, 5. Moldova, 6. Küpros, 7. Aserbaidžaan, 8. Suurbritannia.

Neljanda koha saavutanud Eesti U18 neidude koondis: Mia-Marii Tedrekull, Camilla Ševtsova, Gerda Staal (kõik SK Tapa), Anastassia Volkova, Diana Vassiljeva, Anastasia Londak (kõik SK Reval-Sport), Karina Mere, Karina Adissova (mõl. HC Kehra), Teele Utsal, Selma Rein, Tuuli Ilus, Greete Märtson, Rutt Kahre ja Maarja Kongi (kõik Põlva Käsipalliklubi). Peatreener Martin Noodla, treener Mare Neps, arst Sveta Sokolova, delegatsioonijuht Priit Allikivi.

Viimased uudised