Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

alkohol

Valitsus kiitis neljapäeval heaks alkoholi- ja tubakapoliitika karmistamise, mis hõlmab hinnatõusu, kättesaadavuse vähendamist ning lisakitsendusi reklaamile.

„Me teame, et alkoholi ja tubaka liigtarbimine on Eestis väga suur probleem. Mul on hea meel, et valitsus toetas sotsiaalministeeriumi esitatud ettepanekuid olukorra parandamiseks,” ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.

Sotsiaalministeerium on seadnud eesmärgiks viia alkoholi tarbimine püsivalt alla 8 liitri elaniku kohta aastas. Eelmisel aastal tarbiti Eestis täiskasvanud elaniku kohta 10,3 liitrit absoluutset alkoholi.

Kuna senised abinõud pole olnud piisavad, on ministeerium pakkunud välja meetmete paketi, mis piirab oluliselt alkoholireklaami, vähendab alkoholi kättesaadavust alaealistele, vähendab alkoholi müügikohtade arvu ning muudab selle kauplustes vähem nähtavaks.

Uue tubakaseaduse eelnõu väljatöötamisel soovib sotsiaalministeerium vähendada tubakatoodete ja nende alternatiivtoodete ligitõmbavust, piirata nende väljapanekut müügikohtades, reguleerida alaealiste kontrollostud ning laiendada suitsetamise piiranguid ka e-sigareti tarvitamisele, teatas ministeerium.

Lõunaeestlane

Viimased uudised