Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: facebook

Valgas avaldati täna meelt haigla sünnitusosakonna planeeritava sulgemise vastu alates oktoobrikuust.

Kohal olid Valga naised ja lapsed, puudusid aga Haigekassa ja haigla esindajad.

Valga vallavalitsuse esindajad on samuti võtnud sõna sünnitusosakonna sulgemise vastu.

„Tahame haigekassalt 10. aprilliks põhjalikku majanduslikku arvestust vastava teenuse kohta,” märkis sotsiaalmeedias vallavanem Margus Lepik peale haigla nõukogu istungit reede õhtul. „Samuti huvitavad meid alternatiivsed võimalused ning üksikasjad nii naistearstide vastuvõttude kui sünniteenuste osutamise kohta.”

Mullu toimus Valga haiglas 147 sünnitust ehk keskmiselt vähem kui üks sünnitus kahe päeva kohta, mis statistiliselt tähendab, et teenuse osutamine käib teiste teenuste arvelt. „Kõik teenused ei olegi alati majanduslikult otstarbekad ja siin võiks vaadata otsa ka piiriülestele võimalustele, sest 2012 aastal külastas Valga haiglat 147 lätlannat,” ütles Lepik.

Valga valla esindajad, volikogu esimees Külliki Siilak, vallavanem Margus Lepik ja volikogu liige, perearst Külli Laugesaar on seisukohal, et Valga haigla sünnitusosakonna olemasolu ei ole üksnes regionaalpoliitiline otsus vaid tegemist on juba piiriülese meditsiiniteemalise küsimusega, mida ei saa otsustada üksnes haigekassa ega haigla nõukogu.

Viimased uudised