Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Külliki Siilak. Foto: Valga vallavalitsus

Tänasel istungil valiti Valga linna ning Karula, Taheva, Tõlliste ja Õru valla liitumisel loodud 27-liikmelise Valga vallavolikogu esimeheks Eesti Keskerakonda kuuluv Külliki Siilak.

Aseesimeesteks valiti koalitsioonierakondade esindajad – Keskerakonda kuuluv Allain Karuse ja Reformierakonda kuuluv Andres Illak. Lisaks kuulati ära linnavalitsuse ja vallavalitsuste liikmete volikogule esitatud lahkumispalved.

Elva haiglas naistearstina töötav Külliki Siilak on kuulunud Valga linnavolikogusse alates 1992. aastast. Aastatel 2009-2013 oli Siilak volikogu esimees ja kolmel volikogu perioodil 2002-2005, 2005-2009 ning 2013-2017 volikogu aseesimees.

Valga vallavolikogu esimees Külliki Siilak sõnas, et pole mõtet lahterdada ennast maa- ja linnaelanikuks. 27-st volikogu liikmest 10 on maapiirkonnast, see on arendav ja positiivne. Edasi tuleb minna koostöös vallaelanike heaks. Poliitika on kompromisside koht, volikogus on palju juhte ja kunst on see kuidas neid suuri isiksusi liita, et ei oleks minu ja sisu elanikud, vaid meie elanikud.

Valga vallavolikogu valimised võitis ülekaalukalt Eesti Keskerakond, saades volikogusse 12 esindajat, järgnesid Eesti Reformierakond 7 kohaga ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond 6 kohaga. Isamaa ja Res Publica Liit ning Eesti Konservatiivne Rahvaerakond said kumbki ühe koha.

Järgmise vallavolikogu istungi toimumise ajaks on planeeritud 3. november, et valida uue vallavalitsuse liikmed ja vallavanem.

Valgas enim hääli saanud Keskerakonna nimekirjas kandideerinud ettevõtja Allain Karuse kirjutas, et linnapeaks esitatakse senine Valga maavanem Margus Lepik.

Valga vald on üle 16 tuhande elanikuga Lõuna-Eesti suurim omavalitsus.

Viimased uudised