Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti Folkloorinõukogu lõbusad kadrisandid Lätis sanditamisfestivalil. Foto: Eesti Folkloorinõukogu

Esmaspäeval, 8. oktoobril algusega kell 12.00 Valga muuseumis ja 11. oktoobril algusega kell 18 Põlva Riigimaja II korruse saalis toimuvad praktilised loengud ja koolitused kohalikust kadri- ja mardisandikombestikust.

Koolitused toimuvad rahvusvahelise maskeerimis- ja sanditamiskombestiku festivali „Hakkame santima” raames, mille kulminatsiooniks on 9. novembril toimuv üle-eestiline mardisandijooksmine.

Üle-eestilist mardisandijooksmist „Hakkame santima“ veab eest Eesti Folkloorinõukogu koos Rahvakultuuri Keskusega ning see on osa Euroopa kultuuripärandiaasta sündmustest ning ellu kutsutud selleks, et säiliksid meie enda mitmekesised sanditamistraditsioonid perede, noorte ja teiste inimeste elavas kasutuses.

Lisaks mardisandi jooksmisele toimub „Hakkame santima“ raames veel hulgaliselt põnevaid koolitusi, rahvusvaheline sanditamiskombestiku konverents, saab näha põnevaid, oma maa sanditamiskombestikku tutvustavaid väliskollektiive ja palju muud.

Põlvamaa koolitust viib läbi Marge Luude Põlva Talurahvamuuseumist, Valgamaa koolitust pärimusekspert Ene Lukka-Jegikjan.

Vaata lisainfot festivali kohta kodulehelt sanditamine.weebly.com.

Lähem info: Põlvas: Kati Taal: katitaal(at)gmail.com; Valgas: Ene Kaas: enekaas@gmail.com

FBs Põlva: https://www.facebook.com/events/2079886122078974/

FBs Valga:  https://www.facebook.com/events/2189050541376269/

Viimased uudised