Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Esimesed 18 000 doosi valgupõhist koroonavaktsiini Nuvaxovid jõudsid Eestisse. Vaktsiin tehakse selle nädala jooksul kättesaadavaks igas Eesti maakonnas.

Ravimifirma Novavax vaktsiin Nuvaxovid on esimene traditsiooniline valgupõhine koroonavaktsiin, millele on antud Euroopa Liidus müügiluba.Nuvaxovid erineb teistest seni kasutuses olnud vaktsiinidest selle poolest, et see sisaldab juba valmis antigeeni – koroonaviiruse ogavalku.

„Me teame, et Eestis on inimesi, kes on traditsioonilist valgupõhist vaktsiini väga oodanud ja loodame, et Nuvaxovidi tulek aitab neil langetada otsust vaktsineerimise kasuks,“ ütles Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler dr Heidi Alasepp.

Eesti immunoprofülaktika ekspertkomisjoni soovitusel hakatakse Nuvaxovidi kasutama COVID-19 vastaseks immuniseerimiseks vähemalt 18-aastastel. Vaktsiini manustatakse kahe doosina, mille vahe on kolm nädalat.

Ekspertkomisjoni hinnangul võib Nuvaxovidi vajadusel kombineerida ka teiste koroonavaktsiinidega esmases kuuris ja kasutada tõhustusdoosina teiste COVID-19 vaktsiinidega tehtud esmase vaktsineerimiskuuri järel.

Eesti Haigekassa teeb vaktsiini kättesaadavaks kõikides suurtes haiglates ja igas maakonnahaiglas. Nuvaxovidi saavad lisaks ka kõik suuremad vaktsineerimispartnerid ning perearstidel on samuti võimalus vaktsiini tellida. Järgmise kolme nädala jooksul saabub Eestisse veel 36 000 doosi vaktsiini.

Vaktsiini kohta saab täpsemat infot vaktsineeri.ee veebilehelt: Novavaxi vaktsiin Nuvaxovid – vaktsineeri.ee.

Viimased uudised