Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Kuigi seni on arvatud, et lapsed koroonaviirusega ei nakatu ning ei levita viirust edasi, siis väidab värske uuring sootuks vastupidist. Hiina Shenzheni andmete põhjal läbi viidud uuringust selgub, et lastest nakatub koroonaviirusega 7,4 protsenti ning nad levitavad ka viirust edasi.

Uuringust tuli välja, et lapsed nakatuvad koroonaviirusega samamoodi nagu täiskasvanud ja levitavad ka viirust edasi. Tervest elanikkonnast nakatub koroonaviirusega 6,6 protsenti, vahendab Daily Mail.

Inglise teadlane, Readingu ülikooli professor Simon Clarke ütles seda uuringut kommenteerides, et lapsed võivad nakatada viirusega nii oma vanemaid, vanavanemaid kui ka õpetajaid, mis võib kaasa tuua viiruse teise laine.

Uuringu viisid läbi USA Johns Hopkinsi ülikooli teadlased ja selles võeti vaatluse alla 391 inimest, kes haigestusid COVID-19 haigusega vahemikus 14. jaanuarist kuni 12. veebruarini. Uuring on avaldatud Briti teadusajakirjas The Lancet Infectious Diseases.

Teadlased märgivad, et lapsi on seni peetud koroonaviiruse suhtes süütuteks, kuna nad ei haigestu enamasti raskelt. Samas ei tähenda see, et nad ei nakatuks ega poleks võimelised nakkust levitama. Teadlased veel ei tea täpselt, miks lapsed põevad haigust kergemalt.

Uuring on suur löök paljude riikide plaanidele koolide avamise kohta. Paljudes riikides on alates märtsi keskpaigast olnud koolid suletud ja see on aidanud nakatumisi alla tuua.

Viimased uudised