Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru vallavanem Kalmer Puusepp seisis Väimela tehnomajas inimestel tee peal ees.

Väimela teemaga tegelev riigikogu liige Peeter Ernits andis teada, et kohtus Võru vallavanemaga ja vallavanem ütles, et ei pea vajalikuks vallarahvaga kohtuda.

Ernits edastas Väimela kohta järgmise info:

„Peale eilset Väimela visiiti on mitmeid huvitavaid kõnesid olnud sellest, kuidas Võru vallas asjad tegelikult käivad. Rääkisin täna vallavanemaga ja küsisin miks ta Väimela rahva ja ettevõtjad oma murega üksi on jätnud. Vallavanem ütles, et kõik on OK. Ei pidanud vajalikuks nendega enam kohtuda. Kas tõesti ajasid Rauameistri ja kutsehariduskeskuse juhid ja Väimela rahvas mulle jamajuttu?”

Võru vallavanem Kalmer Puusepp on ka varem vältinud Väimela inimestega suhtlemist. Näiteks ühel kanala ehituse arutelul lubas ta juurde vaid kitsa ringi inimesi ning tahtis kogu jutuajamise sisu salastada. Väimela kanala asja on aetud suletud uste taga ja sahker-mahker korras, selline salatsemine on omakorda inimesed ära hirmutanud ja pannud vastu töötama.

Seaduse järgi on rahva raha eest toimetavate ametnike esmane kohus rahvale aru anda. Võru vallavanem aga teeb kõik selleks, et inimesed midagi teada ei saaks. Selline salastamine meenutab üht teist ajastut ja riigikorda.

Kommentaarid

Viimased uudised