Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Hiina pealinnas Pekingis tuleb uusi koroonaga nakatunuid väga kiiresti juurde, mistõttu kardetakse, et sinna on jõudnud palju nakkavam koroona tüvi kui see oli algul Wuhanis.

Hiinas tuli täna teisipäeval, 16. juunil juurde 40 uut koroonaga nakatumist, millest 27 Pekingis. Viimaste päevadega on tulnud juurde 106 uut nakatumist, mistõttu on ametivõimud paanikas. Pekingis on suletud kiirkorras 30 piirkonda ja testitud kümneid tuhandeid inimesi. Paljudel inimestel on keelatud linnast lahkuda, vahendab Daily Mail.

Hiinas on viimastel kuudel leevendatud paljusid piiranguid, kuna riigi valitsus kuulutas, et haigus on seljatatud. Nüüd aga teatavad võimud, et olukord Pekingis on väga tõsine. Hiina kompartei teine sekretär Sun Chunlan andis korralduse kehtestada Pekingis kõige karmimad võimalikud meetmed viiruse leviku tõkestamiseks. Hiina olukorra pärast on väljendanud muret ka Maailma Terviseorganisatsioon WHO.

Pekingis tehakse nüüd iga päev 90 000 koroonatesti. Inimesed ei julge enam väljas ega poodides käia, kuna kardavad nakatumist. Taksodel ja teistel transpordifirmadel on keelatud sõidutada inimesi Pekingist väljapoole. Kõik spordi- ja meelelahutusasutused on Pekingis suletud. Hiina teistes linnades on kehtestatud Pekingist tulijatele karantiin.

Nakatumised on tuvastatud ka Hebei provintsis, mis piirneb Pekingiga. Üks juhtum Sichuanis on samuti pärit Pekingist. Nüüd testitakse kõiki inimesi üle Hiina, kes on viimastel päevadel saabunud Pekingist. Wuhani ülikooli bioloog Yang Zhanqiu avaldas arvamust, et Pekingisse on jõudnud palju nakkavam haiguse tüvi kui see oli algul Wuhanis. Arvatakse, et see tüvi on pärit Euroopast ja see jõudis Hiinasse koos toidu või inimestega. Ühtlasi märkis Yang, et uus tüvi muudab ka vaktsiini tegemise palju raskemaks, kuna Wuhani tüve jaoks välja töötanud vaktsiin ei pruugi anda kaitset uue tüve vastu. Vaktsiin peaks olema efektiivne nii Hiina kui Euroopa tüve jaoks ja see muudab vaktsiini väljatöötamise väga raskeks.

Hiina pealinnas Pekingis elab 21,5 miljonit inimest ja linnas on koroona tõttu suletud vähemalt 11 piirkonda. Kohati on püsitatud liikumise tõkestamiseks aiad ning kavas on testida kõiki 46 000 inimest, kes külastasid Xinfadi turgu või elavad selle ümbruses. Linna keskel asuvas Fengtai linnaosas on kehtestatud sõjaseisukord, seal asub ka Xinfadi turg, kust nakkus teadaolevalt levima hakkas. Kokku on linnas praegu karantiini suletud 90 000 inimest.

Viimased uudised