Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ülekandmine on lapsele suur oht, seetõttu käivitatakse sünnitus, kui rasedus on kestnud 41-42 nädalat, hiljemalt 42. nädalal. Sünnitegevuse käivitamiseks on kasutatud ka koduseid nippe nagu jalutuskäigud, kuum dušš ja seks.

Seksil arvatakse olevat sünnitegevusele positiivne mõju, kuna mehe sperma sisaldab hormooni prostaglandiin, mis soodustab emaka kokkutõmbeid. Seda hormooni kasutatakse sünnitegevuse käivitamiseks ka haiglas. Lisaks soodustab orgasm emaka kokkutõmbeid. Uuringud aga seksi mõju sünnitegevusele ei kinnita, edastab väljaanne New Scientist.

Mõnede uuringute kohaselt seks soodustab sünnitust, aga teiste uuringute järgi seks pigem aeglustab sündi. See vastuolu näitab, et seks tegelikkuses ei soodusta sünnitegevuse algust. Sellise tulemuseni jõuti ka Itaalia Federico II ülikooli ja Norra Tromso ülikooli uuringus, mis on avaldatud teadusväljaandes Journal of Sexual Medicine.

Seks ei soodusta sünnitegevuse algust, aga seksimises pole ka midagi halba. Uuringutes osales 1500 lapseootel naist. Osa uuringus osalenud naistest seksis enne sünnitust, teine osa mitte. Tulemused näitasid, et seksil polnud sünnitegevuse algusele mingit soodustavat mõju.

Üks nipp aga aitab kaasa sünnitegevuse algusele – nimelt rindade hõõrumine. Selle kohta on tehtud mitmeid uuringuid. Kõige varasem on üks 1984. aasta USA uurimus, kus soovitati 200 naisel enne sünnitust näpuga iga päev rindasid hõõruda. Rindu hõõruti iga päev veerand tundi korraga, kokku päevas tunni aja jooksul.

Rindade hõõrumine vähendas ülekandmise tõenäosust koguni 70 protsendi võrra võrreldes võrdlusgrupiga, kes rindu ei hõõrunud. Rindu hõõrunud naistel toimus lapse ülekandmine 5 juhul 100-st, teistel 17 juhul 100-st.

Teine, värskem uuringrindade hõõrumise osas viidi läbi Jaapanis ja avaldati eelmisel aastal. Selles uuringus hõõrusid naised rindu veerand tundi korraga, kokku päevas tund aega kolme ööpäeva jooksul. See tõstis oluliselt organismis õnnehormooni oksütotsiini hulka. Oksütotsiin on aga omakorda seotud sünnitegevuse käivitumisega, mistõttu jaapanlased uurisid, kas rindade hõõrumine võib aidata kaasa sünnitegevuse käivitumisele.

Viimased uudised