Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

USA-s Omahas asuvas Nebraska ülikooli meditsiinikeskuses algasid firma Gilead Sciences Inc koroonaviiruse ravimi Remdesivir inimkatsed. Praegu on katsejäneseks üks koroonaviirusega nakatunud ameeriklane, kes toodi ära Jaapanist kruiisilaevalt Diamond Princess.

Teadlased loodavad leida ravimikatsetusteks 400 patsienti 50 eri kohast maailmas. Esimesi tulemusi loodetakse saada juba vähem kui aasta pärast, vahendab Daily Mail.

Remdesivir oli algselt mõeldud Ebola viiruse raviks, aga osutus vähetõhusaks. Samas on see ravim andnud häid tulemusi koroonaviiruse patsientidel, kaadsa arvatud katsejänesest ameeriklasel, kelle olukord paranes pärast ravimi manustamist 24 tunni jooksul märgatavalt.

Ravimit on katsetatud juba ka Hiinas, kus tulemused on samuti olnud paljulubavad. Lisaks on Hiinas katsetatud koroonaviiruse raviks ravimeid, mida seni kasutati Aidsi raviks nagu Lopinavir ja Ritonavir. Teadlased loodavad lähinädalatel välja selgitada, milline ravimite kombinatsioon on parim.

Remdesivir on andnud positiivseid tulemusi koroonaviiruste raviks ahvidel. Ravim suudab peatada viiruse leviku organismis. Ravimikatsetusteks võetakse ainult patsiendid, kel esinevad rasked haigusnähud nagu kopsupõletik. Katsetuse käigus antakse pooltele patsientidele ravimit ja teisele poolele platseebot. Tegemist on USA-s seni kõige kiiremini käima lükatud ravimikatsetusega, mida alustati kõigest paari nädalaga, kui tavaliselt kulub selleks mitu kuud.

Kommentaarid

Viimased uudised