Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kahe eri vaktsiini, AstraZeneca ja Pfizer-BioNTechi vaktsiini võtmisel esines tavapärasest enam kahjulikke kõrvaltoimeid, selgub värskest, Ühendkuningriigis läbi viidud uuringust.

Briti teadlased uurisid, mis saab siis, kui võtta kahte eri vaktsiini. Teadusajakirjas Lancet avaldatud uuringust tuleb välja, et kahe eri vaktsiini võtmisel on rohkem kõrvaltoimeid vahendab CNN.

Kõrvaltoimed olid muu hulgas palavik, peavalu, külmavärinad ja väsimus. Hea uudis on see, et need kestsid lühikest aega.

Uuringust tuli välja, et kahe eri vaktsiini võtmisel oli kõrvaltoimeid rohkem peale teise doosi võtmist. Kõigepealt AstraZeneca ja siis Pfizeri vaktsiini saanutel esines palavikku 34 protsendil, ainult AstraZenecat saatutel esines palavikku vaid 10 protsendil.

Kõigepealt Pfizeri ja siis AstraZeneca vaktsiini saanutel esines palavikku 41 protsendil. Ainult Pfizeri vaktsiini saanutel esines palavikku 21 protsendil.

Kõrvaltoimed ei vajanud haiglaravi ja enamus neist esines 48 tunni jooksul peale vaktsineerimist. Uuringu läbi viimist juhtinud Oxfordi ülikooli teadlase, pediaatria ja immunoloogia professori Matthew Snape’i väitel oli uuringu tulemus üllatav. Uuringust järeldub, et kahe eri vaktsiiniga vaktsineerimisel tuleks arvestada suurema hulga kõrvaltoimetega, seetõttu pole näiteks mõistlik meedikuid vaktsineerida kahe eri vaktsiiniga suuremal hulgal korraga. Vaktsineerimise järgselt jäävad paljud haiguspuhkusele.

Paljudes riikides on kahe eri vaktsiiniga vaktsineerimine aktuaalne teema, sest AstraZeneca vaktsiini ei soovitata enam anda alla 65-aastastele. Neile pakutakse kas Pfizeri või Moderna vaktsiini.

Viimased uudised