Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti Vabariigi 99. aastapäevale pühendatud kontsert-aktusel antakse kolmapäeval üle Võru maakonna kõrgeimad autasud.

Võrumaa vapimärgi ja teenetemärgid annavad üle maavanem Andres Kõiv ja Võrumaa omavalitsuste liidu esimees Mailis Koger.

Võrumaa vapimärk on maakonna kõrgeim autasu, mis antakse elutöö eest inimesele, kes oma töö ja teenetega on oluliselt kaasa aidanud maakonna arengule.

Võrumaa teenetemärk on autasu, millega tunnustatakse inimest, kes on silma paistnud märkimisväärse saavutusega Võrumaa heaks.

Tänavu esitati tunnustamiseks kokku kümme tublit Võrumaa inimest. Vapi- ja teenetemärkide kavalerid ning tunnustamiseks esitatud nominendid avalikustatakse pidulikul kontsert-aktusel.

Kontsert-aktuse „Äratundmisrõõm” lavastaja ja juht on Eesti muusika- ja teatriakadeemia lavakunstikooli magistriõppe tudeng Agur Seim.

„Rõõmud ja mured on jagamiseks, nõnda paisub rõõm suuremaks ja mure kahaneb sootuks. Meid ümbritseb ka lummav Võrumaa loodus, millest ammutada jõudu ja energiat. Erakordse ilu ja peatselt saabuva kevadega tärkavad meis imelised tunded ning iga hetk loob põhjuse elust rõõmu tunda,” selgitas Seim.

Kontserdil pakuvad muusikalist elamust Silja Otsari juhendatud Võru Gümnaasiumi segakoor ja neidude ansambel ning Parksepa Keskkooli segakoor.

Lõunaeestlane

Viimased uudised