Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Pixabay

Kolm sõjast räsitud Ukraina emalõvi said uue elukoha Taanis Lollandis. Loomad ja ilutulestik ei sobi kokku. Veel hullem variant on ilmselt metsloomad ja sõda.

Seetõttu saabusid Ukraina loomaaiast evakueerimise järel vahetult enne jõule Knuthenborgi safariparki kolm lõvi, vahendab tv2.dk.

Aasta teisel päeval tulid kolm lõvi esimest korda välja, et uurida, milline saab olema nende uus kodu Lollandis.

Tore on näha, kui rahulikud nad on ja kuidas nad käituvad, ütles Knuthenborgi safaripargi direktor Christopher Knuth.

Lõvid Simba, Ploy ja Vee evakueeriti augustis sõjast räsitud Harkivi oblastis asuvast eraloomaaiast.
Seejärel viidi nad Poolasse Poznani loomaaeda, kus leiti, et kolme-nelja-aastased lõvid olid nii kehvas seisus kui ka traumeeritud.

Nüüd toodi lõvid Taani, kus on alates sõja algusest tegutsenud grupp, mis hindab, kui palju Ukraina loomaaedade loomi uut kodu vajab, rääkis TV2-le bioloog Anne Sofie Meivang. Nägime, et nii suurte kasside kui ka karude vajadus Ukrainast välja viimiseks oli suur, ja Knuthenborg aitas, ütles ta.

Kui lõvid vahepeal Poolasse viidi, oli selge, et neid polnud peaaegu üldse korralikult toidetud ja hooldatud, vahendab Dyrenes Beskyttelse.

Seetõttu loodab ka Christopher Knuth, et loomad hakkavad nüüd sisse elama. Me ei tea, kas nad on psühholoogiliselt seotud, aga nüüd tuleb neil lasta lõvid olla, ütleb direktor.

Anne Sofie Meilvangi sõnul on sõjast räsitud Ukrainast Taani teel veel loomi. Ukrainas on endiselt palju abi vajavaid tiigreid ja lõvisid, nii et loodame, et suudame nad samuti siin üles kasvatada, ütles bioloog.

Juba enne sõda oli Ukraina tuntud metsloomadega kauplemise ja pidamise kontrolli ja reguleerimise puudumise poolest. Hinnanguliselt on praegu riigis veel umbes 200 suurt kassi ja ligikaudu 400 karu, kes vajavad päästmist.

Viimased uudised