põlva spordikool

Eesti kuni 18-aastaste noormeeste käsipallikoondis ei suutnud teiselgi päeval võiduarvet avada, kaotades Euroopa meistrivõistluste teise divisjoni turniiril Fääri saartele 21:31 (6:10). A-alagrupis punktita jätkava Eesti järgmiseks vastaseks on esmaspäeval Leedu koondis.

Reedel Luksemburgile 26:32 alla jäänud Fääri saared alustasid väga hästi. Päev varem kümme väravat visanud mängujuht Elias A Skipagotu harutas Eesti kaitset lahti osavalt ja viskas väravaid isegi. Eesti rünnak, mis Šveitsi vastu teisel poolajal ei toiminud, oli nüüd veelgi nürim – palju tehti otsajookse ja viskele jõudes lendasid pallid peamiselt üle värava.

Fääri saared said 5:0 algedu ja mängukell näitas 9:06 kui Alfred Timmo karistusviskest eestlaste avavärava viskas. Fäärlaste edu aga kasvas 8:1 peale ja mängitud oli 15 minutit enne kui Raimond-Eric Jaanus meie esimese tabamuse mängust kirja sai. Põlvalasest vasakääre värav algatas väikse spurdigi, sest Timmo lisas kaks tabamust seisuks 4:8.

Vastaseid hoiti kaheksa minutit kuival, ent enamat ei lubanud suurepäraselt väravapostide vahel seisnud – ja hiljem mängu parimaks valitud – Pauli Jacobsen, kes tõrjus Timmo karistusviskegi. Eesti kaotas poolaja 6:10 ja meie snaiprite nimistus oli avapooltunni järel vaid kaks nime – nii Timmo kui Jaanuse arvel oli kolm väravat.

Teine poolaeg algas Christofer Viilopi tõrjega, aga esimesest seitsmest rünnakust suudeti realiseerida vaid üks. Ehkki kaitses seisti ajuti korralikult, kasvas fäärlaste edu jälle – 36. minutiks juhtisid vastased 14:7. Siis hakkas vaikselt väravaid tulema teisteltki palluritelt peale Timmo ja Jaanuse, käe sai valgeks ka meeskonna pesamuna, alles 15-aastane Oliver Ruut.

Fääri saared tihendasid kaitset, samas kui Eesti oma lagunema kippus. Veerand tundi õnnetu kokkupõrke tulemusel saadud peavigastuse tõttu eemal olnud A Skipagotu naases platsile ning vahe kärises. 48. minutil juhtisid vastased juba kümne väravaga ja mõni minut hiljem ka 27:15.

Eesti püüdis lõpuni, vahepeal kannatati hästi ära kaks vähemust, mil Martin Neruti, Marten Saare ja Timmo väravad vahe jälle ühekohaliseks tegid, kuid vastu tuli võtta 21:31 kaotus. Timmo viskas kümme väravat ning Jaanus neli. Ühe tabamuse lisasid Ruut, Nerut, Saar, Markus Kask, Vahur Oolup, Simon Drõgin ja Rauno Kopli.

Eesti jätkab A-alagrupis nulli peal, Fääri saartel on kahest mängust kaks punkti. Luksemburgil ning eile 32:30 Leedu alistanud Makedoonial on samuti kaks silma, ent ühest mängust. Pärast pühapäevast puhkepäeva tuleb Eestile uue nädala algatuseks vastu Leedu.

„Raske on midagi positiivset tänase mängu järel öelda, paljuski peaks ennast kordama,” sõnas peatreener Marko Koks. „Tekib tunne, et kõik mängueelselt räägitu ununeb kohe kui platsile astutakse. Tekitame ise endale ebakindluse, võttes raskeid viskeid või jättes head olukorrad realiseerimata ning siis laseme pea liiga lihtsalt norgu.”

Kahe päevaga oma puuri lastud 64 väravat ei luba peatreeneril kaitsegi kohta häid sõnu öelda. „Täna lasime teisel poolajal sisse 21 väravat – nii ei saa kaitses mängida! Kaotame kahevõitlused liiga kergelt ning tahaks rohkem näha võitlust või sportlikku vihagi. Ja ei saa ju öelda, et tänagi võimalusi polnuks, sest 1:8 pealt saime hästi mängu sisse. Mis siin ikka, teeme järeldused ja pärast puhkepäeva proovime paremini jätkata,” lisas Koks.

Eesti koondise järgmised mängud (algusaeg Eesti aja järgi):

13.08.  14:00  Eesti – Leedu

14.08.  14:00  Luksemburg – Eesti

16.08.  12:00  Makedoonia – Eesti

Hästi sekkus avapoolajal mängu põlvalasest vasakäär Raimond-Eric Jaanus, kelle arvele jäi lõpuks neli väravat. Foto: Helin Potter.