Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Välijõusaal. Foto: Naujieji Ženklai UAB

Õige pea paigaldatakse Tõrva Gümnaasiumi juurde uus välijõusaal, mis saab teoks Eesti Olümpiakomitee ja Coca-Cola Eesti toel.

Eesti Olümpiakomitee koos oma toetaja Coca-Cola Eestiga kutsusid ellu välijõusaalide rajamise konkursi „Liikumine teeb erksaks”. Kõigil omavalitsustel oli võimalik taotlus esitada ja konkursil kandideerida.

Kokku laekus konkursile 61 taotlust ja komisjon, kuhu kuulusid Eesti Olümpiakomitee ja Coca-Cola Eesti esindajad, valis välja 12 omavalitsust, kuhu jõulinnakud rajatakse. Üks neist on Tõrva.

Tõrvas hakkab välijõusaal asuma Tõrva Gümnaasiumi pargis, moodustades koos spordisaali, disc-golfi ja terviseradade ning Vanamõisa järve rannaga koosluse, kus saavad sporti harrastada nii õpilased kui ka tervisesportlased ja ranna külastajad.

Tõrva vallavanem Maido Ruusmann rääkis, et kuna Tõrva Gümnaasiumil oli niikuinii vajadus rajada kooli juurde jõulinnak, millest on räägitud pikka aega, siis taolisest projektist toetuse saamine on igati rõõmustav ja suureks abiks.

„Tõrva Gümnaasiumi kompleks on üks Eesti parimaid, kus lisaks koolile on ka terviserajad ja järv ning kus treenivad lisaks kooliõpilastele ka enamus Tõrva piirkonna sportlasi ja tervisliku eluviisi harrastajaid,” lausus Ruusmann.

Vallavanem mainis, et gümnaasiumi kompleks on olnud ka treeningbaasiks meie tänastele Eesti odaviske tippudele nagu Magnus Kirt, Tanel Laanmäe, Michell Luik ja Marcella Liiv.

Tõrva Gümnaasiumi sportimisvõimaluste parendamiseks on riik koolile eraldanud 5000 eurot ja Tõrva vald lisab projekti elluviimisesse omalt poolt veel ligi 3000 eurot.

Coca-Cola jõulinnakute projekt toimub Eesti, Läti ja Leedu Olümpiakomiteede koostöös. Leedu Olümpiakomitee koordineerimisel valiti välja Leedu ettevõte Naujieji Ženklai UAB, kes jõulinnakud valmistab ning paigaldab.

Viimased uudised