Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

toomas paur

Tarmo Tamme asumine maaeluministriks viib riigikokku Võru linnavolikogu praeguse esimehe Toomas Pauri (pildil).

Võimalus saada riigikogu liikmeks langes Paurile sülle ootamatult kolmapäeval. „Lõuna ajal öeldi, et tule Tallinna. Siis arvasin, et mingi võimalus mul on,” rääkis ta Lõunaeestlasele.

Kuigi Tarmo Tamme järel pidanuks riigikokku minema Tallinna Kesklinna vanem Alar Nääme, on viimasel pooleli kohtuvaidlus kriminaalasjas. Seetõttu jääb samuti Kagu-Eestis parlamenti kandideerinud Näämel riigikogu liikme koht vastu võtmata ning võimaluse sai nimekirjas järgmine mees – Paur.

Kolmapäevasel kuulamisel tuli Pauril enda sõnul kinnitada, et ta on partei uuele juhtkonnale lojaalne. „Toetan ainult Jürit [Jüri Ratast] ja erakond peab olema ühtne,” kinnitas ta ka Lõunaeestlasele.

Pauri lojaalsuses võis tekitada kahtlusi asjaolu, et 2011. aasta suvel tegi ta Keskerakonna esimehe valimistel kihutustööd Edgar Savisaarele, kellele toona Jüri Ratas esimest korda väljakutse esitas. Siis võitis esimehe valimised Savisaar, kes kindlustas Paurile töökoha parteis.

Riigikokku suunduv Paur võib kergendatult ohata ka põhjusel, et viimasel ajal oli tal Võru linnavolikogu esimehena jalgealune tuliseks tehtud ning tüli riigikogu liikme, Keskerakonna Võrumaa piirkonna esimehe Anneli Otiga ähvardas teda sellest kohast ilma jätta. Nii läksid Paur ja Ott 25. novembri õhtupoolikul Võru Kandle fuajees peaminister Jüri Ratase saabumist oodates häälekalt riidu.

Nüüd, kus Paur lahkub vähemalt ajutiselt Võru võimu juurest, saab linnavolikogu esimeheks Võru linnale kuuluva OÜ Taristuhaldus juhataja Andres Visnapuu.

Paur annab riigikogu liikme ametivande ilmselt esmaspäeval.

Arved Breidaks

Viimased uudised