Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Paljud ei saa aru sellest, et kuivad haavad ei parane. Kui liialdada haava desinfitseerimisega, siis raskendab see haava paranemist.

Kõige parem on haavale tavaline vesi, mis Soomes on puhas ja haava puhastamiseks saab kasutada kraanivett, vahendab Ilta-Sanomat.

Soome farmatseudi väitel on haava ravi puhul oluline selle puhastamine veega. Selleks kasutatakse keha temperatuuriga kraanivett. Haava niisutatakse veega paari minuti jooksul. Lõpuks kuivatatakse haav kergelt pehme rätiku või paberiga.

Desinfitseerimisainet võib kasutada vaid siis, kui haav on nähtavalt põletikuline, aga siis samuti vaid korra päevas. Desoainete liigne kasutamine kuivatab haava ja raskendab paranemist. Parimad olud haavale paranemiseks on piisav niiskus, milleks on head kaasaegsed haavasidemed nagu silikoonsidemed. Haav peab saama hingata. Paljud ei saa aru, et kuiv haav ei parane.

Teine väärarusaam on see, et kortisoonsalvi võib kasutada väga vähe. Inimesed kardavad ilma retseptita müüdavaid kortisoonsalve, kuigi nende mõju piirdub vaid haavaga. Kortisoonsalvid sobivad ka allergiliste löövete raviks ja muudeks naha ärritusest tingitud olukordadeks.

Kui kortisoonsalvi panna vaid näpuotsaga, siis pole sellest abi. Salvi tuleks panna korralikult, et see mõjuks.

Kommentaarid

Viimased uudised