Tel. 5897 3482‬
info@lounaeestlane.ee

Eelmisel, aasta 44. nädalal (31.10.-4.11. 2018) pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 3099 inimest, neist  pooled olid lapsed. Haigestumine püsib stabiilsena, haigestumuse intensiivsus on madal. 

Ringlevate viiruste osa on Terviseameti andmetel muutunud mitmekesisemaks, rinoviiruste (19,8 protsenti) kõrval on tuvastatud haigustekitajate hulgas samal määral  paragripi- ja adenoviiruseid (11,1 protsenti).

Keskmine haigestumus 100 000 elaniku kohta oli 235,6. Nakatunute arvu osas maakondade lõikes suuri erinevusi ei ole. Vanusrühmade järgi haigestusid enim kuni 5 aastased lapsed.

Laboratoorselt kinnitati 2 A-gripiviirust. Gripiviiruse püsivast levikust veel rääkida ei saa, sest praegu registreeritakse vaid üksikuid gripiviirusega seotud haigestumisi.

Haigestumine Euroopa regioonis 

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel oli grippi haigestumise intensiivsus madal Euroopa regiooni kõikides riikides. Püsivat gripiviiruse levikut ei täheldata veel üheski riigis, kuid üksikuid gripiviirusega seotud haigusjuhte registreeritakse pea kõikjal.

Seda, millised gripiviirused võiks hakata käesoleval hooajal domineerima, on veel vara öelda, kuna kinnitatud viiruste arv ei ole prognooside tegemiseks piisav.

Kommentaarid

Viimased uudised