Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Terviseamet edastas täna, reedel värske ülevaate koroonaviiruse 2019-nCOV leviku kohta ja märkis, et Eestis on nakatumise oht väga väike.

Registreeritud on 897 haigusjuhtu, sealhulgas 15 tervishoiutöötajat. Kokku on registreeritud 26 surmajuhtu, kõik Hiinas (24 Hubei provints/Wuhanist, üks Heilongjiangi provintsist ja 1 Hebei provintsist).

Haigust on registreeritud Hiinas 878 juhtu, Hongkongis (2), Macaus (2), Taiwanis (1), Tais (4), Jaapanis (2), Lõuna-Koreas (2), USA-s (1), Singapuris (3) ja Vietnamis (2). Kõigi väljaspool Hiinat teatatud juhtumite puhul on haigestunu hiljuti reisinud Hiinasse Wuhani ning ühel nakatunul oli kontakt Wuhanis haigestunuga. Leviku laienemist peetakse tõenäoliseks.

Hetkeseisuga on Eestis nakatumise risk väga madal. Soovitused haiguse ennetamiseks jäävad samaks.

Reisimisega kaasnevad soovitused jäävad samaks – Hiinasse reisijatel on soovitatav järgida tavapäraseid hügieeninõudeid nagu kätepesureegleid ning hoiduda kontaktist hingamisteede haiguste sümptomitega inimestega, vajadusel katta suu ja nina. Kindlasti tasub hoiduda eluslindude ja loomi müüvate turgude külastamisest ning kontaktist loomade ja lindudega ning nende eritistega.

Pärast riskipiirkonnast naasmist tuleb tervist 14 päeva jooksul jälgida ning selles vahemikus palaviku, köha või hingamisraskuse esinemisel võtta koheselt ühendust arstiga ning teavitada reisist Wuhani.

Rohkem infot:

https://www.ecdc.europa.eu/en/novel-coronavirus-china

Kommentaarid

Viimased uudised