Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Teadlaste väitel tuleks koroona vastu vaktsineerida ka kassid ja koerad, kuna koduloomad kannavad samuti koroonaviirust ja see võib kujutada ohtu inimestele.

Samuti on oht, et koduloomadel tekivad uued koroonaviiruse tüved, mis on inimese jaoks ohtlikud. Loomadel leviva koroonaohu tõttu hukati Taanis miljonid mingid (ameerika naarits). Venemaal on hakatud juba välja töötama loomade koroonavaktsiini, vahendab Daily Mail.

Briti East Anglia ülikooli, Earlhami instituudi ja USA Minnesota ülikooli teadlased kirjutasid asjast teadusajakirjas Virulence.

Ajakirja Virulence peatoimetaja Kevin Tyler märkis, et kassidel pole koroona haigusnähtusid, aga nad võivad ise nakatuda koroonaga ja nakatada pärast seda inimesi. Oht on selles, et koroona võib hakata levima loomade hulgas, muteeruda, ning siis uuesti kanduda tagasi inimesele juba täiesti uue viirusena.

Uus koroonaviirus SARS-CoV-2 võib nakatada eri koduloomi nagu kassid, koerad, mingid ja muud kodustatud ning metsikud loomad. Tulevikus võidakse nõuda ka koduloomade vaktsineerimist, et piirata nakkuse levikut.

Viimased uudised